viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 

Ieviestas izmaiņas pašvaldību autoceļu pārraudzībā


LV portāls
08.09.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Šodien, 8. septembrī, stājas spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi, kuri nosaka kārtību, kādā tiek pārraudzīta pašvaldību autoceļu uzturēšana.

Jaunais regulējums nosaka valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) uzticēto pašvaldības autoceļu uzturēšanas darbu pārbaudes kārtību, vairs neietverot regulējumu par komersantu un māju ceļu uzturēšanas un būvniecības pārraudzību un pašvaldību ceļu būvniecības pārraudzību.

Ministru kabineta noteikumos Nr. 529 "Pašvaldību autoceļu uzturēšanas pārraudzības kārtība" reglamentēts, ka LVC pārbaude katrā pašvaldībā jāveic vismaz reizi gadā un par to jāinformē attiecīgā pašvaldība ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms tās uzsākšanas. Savukārt pašvaldībai jānodrošina tās pārstāvja piedalīšanās pārbaudē un autoceļu uzturēšanas darbu dokumentācijas pieejamība.

Savukārt saskaņā ar Valsts kontroles ziņojumu "Vai īstenotā valsts un pašvaldību politika ir veicinājusi pašvaldību ceļu un ielu attīstību?" jaunajā MK noteikumu projektā veiktas izmaiņas, kurām vajadzētu nodrošināt, ka pašvaldības novērš pārbaudēs atklātos trūkumus. Ar šādu mērķi normatīvajā aktā iekļauts 11. punkts, kas paredz – ja LVC konstatē, ka autoceļu uzturēšanas darbos izmantotie būvizstrādājumi nav atbilstoši, tā informē Patērētāju aizsardzības centru, kas attiecīgi var rīkoties atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības likumā un citos normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei.

Tāpat MK noteikumos iekļauta kārtība, kādā pašvaldības var izteikt iebildumus par pārbaudes ziņojuma saturu. Normatīvā akta anotācijā norādīts: "Ja pašvaldība nepiekrīt pārbaudes ziņojumā norādītajām neatbilstībām vai to novēršanas termiņam, tai ir pienākums 10 darbdienu laikā no pārbaudes ziņojuma saņemšanas dienas informēt LVC par iebildumiem, tos atbilstoši pamatojot. Attiecīgi LVC piecu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 9. punktā norādītās informācijas saņemšanas izvērtē pašvaldības iebildumu pamatotību un izvērtējuma rezultātu (neatbilstību svītrošanu vai precizēšanu, jauna neatbilstību novēršanas termiņa noteikšanu, pamatotu atteikumu grozīt vai svītrot pārbaudes ziņojumā norādītās neatbilstības vai to novēršanas termiņu) norāda pārbaudes ziņojumā, kā arī informē par to pašvaldību."

Jaunie noteikumi aizstāj līdz šim spēkā bijušos MK noteikumus Nr. 10 "Kārtība, kādā tiek pārraudzīta pašvaldību ceļu, komersantu ceļu un māju ceļu būvniecība, rekonstrukcija un uzturēšana". Izmaiņas veiktas saskaņā ar Saeimā šī gada aprīlī pieņemtajiem grozījumiem likuma "Par autoceļiem" 7. panta otrajā daļā, kas paredz deleģējumu Ministru kabinetam noteikt kārtību, kādā tiek pārraudzīta pašvaldību autoceļu uzturēšana, kā arī tā paša panta trešajā daļā precizē, ka šī funkcija uzticama LVC.

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'autoceļi, ielas  'autosatiksme  

  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija izglītības_saturs Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība interneta_pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika politika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība SAB sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti