viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 

Video: Sarunu festivāls „Lampa” vērienīgāks nekā iepriekš


LV portāls
30.06.2017

»
«
1
2
3
4
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +1
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +1 -0

Sarunu festivāls "Lampa" Cēsīs pulcēs politiķus, žurnālistus, uzņēmējus, rakstniekus, filozofus, māksliniekus un citus intelektuālos prātus. Tas norisināsies tikai trešo reizi, taču šogad solās būt krietni vērienīgāks nekā citkārt. 30. jūnijā un 1. jūlijā Cēsu pils parkā festivāla laikā notiks vairāk nekā 200 pasākumi, kas pulcēs cilvēkus no dažādām vietām Latvijā un pasaulē. Ikviens festivāla apmeklētājs varēs atrast sev tuvāko tēmu, kurai pievērsties. Festivālā piedalīsies arī VSIA "Latvijas Vēstnesis" specializētais žurnāls "Jurista Vārds", aicinot uz diskusiju par tiesu informācijas komunikācijas jautājumiem.

Sarunu festivāla "Lampa" direktore Ieva Morica ir pārliecināta, ka garlaicīgi nebūs nevienam: "Festivāla "ēdienkarte" šogad piedāvās pilnu garšu buķeti – no karstām pašmāju valstsvīru debatēm līdz sarunām ar skandināvu kulta politiķiem, no uzņēmēju grēksūdzes līdz policijas aizturēšanai klātienē un tiešraidei no Cēsu nepilngadīgo kolonijas, no mākslinieciskas performances par Latviju 2068. gadā līdz unikālai pirmizrādei par latviešu un krievu attiecībām."

Izglītība, veselība, vide, politika, valsts pārvalde un drošība, nodokļi un ekonomika, kultūra – diskusijas par teju visu būtisko – sākot ar ikdienišķām un praktiskām aktualitātēm līdz pat valstiski, kā arī Eiropas un pasaules mērogā būtiskiem jautājumiem.

Īpaši plašas sarunas šogad būs par reģionālās attīstības jautājumiem Latvijā. Tāpat ar nebijušu vērienu šogad "Lampas" sarunās sevi pieteiks valsts pārvaldes iestādes un dažādi informācijas tehnoloģiju uzņēmumi un apvienības, kā arī uzņēmumi un jaunuzņēmumi, kuru darbība balstīta inovācijās.

Valsts kanceleja diskutēs par profesionālās un individuālās ētikas jautājumiem

Valsts kancelejas teltī "Ētikas skaitītājs" būs plaša divu dienu programma ar diskusijām, aktivitātēm un spēlēm par ētikas tēmu. Ikviens varēs izmēgināt risināt praktiskas ikdienas ētikas dilemmas dažādās profesijās un izdarīt secinājumus par savu rīcību un tās sekām. Sarunas notiks par to, cik augstai ētikas latiņai jābūt darbā, kā iedzīvināt un novērtēt ētikas principus, kā palīdzēt darbiniekiem dažādās dilemmas situācijās un vai ētiskums darbā sekmē kopējo sabiedrības viedumu.

Tāpat interesenti digitālā ētikas testā varēs noskaidrot, kuram kino varonim visvairāk līdzinās viņu ētikas vērtības – Boņukam no romāna "Cilvēka bērns", Ezītim no filmas "Ezītis miglā" vai nabagmājas komandantei no "Emīla nedarbiem"..

Kas notiks ar Latviju pēc 25 gadiem?

Savukārt Ekonomikas ministrija aicina piedalīties diskusijā par to, kādā Latvijā vēlamies dzīvot pēc 25 gadiem, kā sekmēt modernas ekonomikas izaugsmi Latvijā. Diskusijas mērķis ir apzināt sabiedrības viedokli, kas ir mūsu viedās un ambiciozās idejas, kā tās radīsim un atbalstīsim, lai Latvija veidotos par modernu ekonomiku.

Ekonomikas ministrija rīko arī diskusijas par videi draudzīgu iepakojumu, kā arī, izmantojot savu viedtālruni, ikvienam festivāla apmeklētājam būs iespēja iesaistīties aptaujā par LED apgaismojumu un viedo pilsētu. Norisināsies diskusija, vai tā ir modes lieta vai gudra investīcija, kā attīstās apgaismojuma nozare un ko tā piedāvās nākotnē.

Savukārt "TechHub Riga" organizētajā diskusijā pārrunās jautājumus, kā sekmēt modernas ekonomikas izveidošanos Latvijā. Pilnu tēmu sarakstu iespējams apskatīt Ekonomikas ministrijas ziņojumā.

Labklājības ministrija aicina diskutēt par sociālo uzņēmējdarbību

Labklājības ministrijas uzmanības lokā šobrīd ir jautājums, kā radīt spēcīgus sociālos uzņēmumus un sociālajai uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi. Tāpat diskutēs arī par sociālā darbinieka lomu – vai darbiniekam kā cilvēkam tuvākajam valsts vai pašvaldības atbalsta posmam ir jābūt "dežurantam", kas 24 stundas diennaktī uzmana personu sociālā riska situācijās, vai arī "iespējotājam", kas uzklausa, uzticas, palīdz noticēt un rast resursus savas situācijas risināšanai.

"Jurista Vārds" spriedīs par tiesu komunikāciju ar sabiedrību

Festivālā piedalīsies arī "Latvijas Vēstneša" specializētais žurnāls "Jurista Vārds", kas aicinājis  tiesnešus, citus brīvo profesiju juristus un žurnālistus spriest par to, kā labāk organizēt tiesu komunikāciju – spriedumu izvērtēšanu, kam šādās diskusijās būtu jāiesaistās, kādas ir pieļaujamās tiesu spriedumu kritikas robežas, vai tiesas saziņai ar sabiedrību var izmantot sociālos tīklus, vai tiesnešiem jāuzstājas televīzijā un jāiesaistās publiskās debatēs ar žurnālistiem un vai šāda atvērtība veicinās sabiedrības uzticēšanos Latvijas tiesu sistēmai.

Youtube kanālā pieejams arī diskusijas videoieraksts:

Klausies festivālu radio!

Savukārt tie, kuriem nebūs iespējas piedalīties festivālā klātienē, to varēs klausīties Latvijas Radio 6 – Latvijas Universitātes Radio NABA. Ēterā un festivāla norises vietā divu dienu garumā būs dzirdamas sarunas par zinātnes, izglītības un kultūras nozīmi sociāli aktīvas sabiedrības veidošanā, piedāvājot gan skaņu eksperimentus, gan satīru, gan izzinošas sarunas.

Festivāla apmeklētāju ērtībai "Latvijas dzelzceļš" 1. jūlijā organizē papildu reisu no Cēsīm uz Rīgu. No Cēsu stacijas vilciens aties plkst. 23.25 un Rīgā pienāks plkst. 01.18. Organizatori informē, ka iespējams pieteikties arī uz kādu no bezmaksas "LuxExpress" autobusiem. Baukšanas talonus bezmaksas reisiem iespējams izņemt Rīgas Ekonomikas augstskolā, 1. stāvā pie sarga (pie ieejas) līdz 30. jūnijam (no plkst. 8.30 līdz 20.30).

Vairāk nekā 200 pasākumu Cēsīs sadarbībā ar "Fondu atvērtai sabiedrībai DOTS" organizē teju visas Latvijas Republikas ministrijas un citas valsts pārvaldes iestādes, uzņēmumi un apvienības, universitātes, nevalstiskās organizācijas, vēstniecības, mediju pārstāvji, viedokļu līderi un spēcīgas, aktīvas Latvijas personības. Ar sarunu festivāla "Lampa" programmu var iepazīties festivāla mājaslapā.

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'demokrātija  'mediji  

  Ieteikt:  +1
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti