Par komandējuma izdevumu kompensāciju

J
jautā:
07. februārī, 2024
Liene

Labdien! Ministru kabineta noteikumu Nr. 969 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” 42. punktā noteikts, ka darbiniekam, kurš atrodas darba braucienā, tiek segti papildu izdevumi, kas darba specifikas dēļ rodas darba brauciena laikā, par katru darba brauciena dienu šajos noteikumos noteiktajā komandējuma dienas naudas apmērā, bet mēnesī kopā nepārsniedzot 70% no attiecīgajā mēnesī aprēķinātās darba algas un aprēķināto papildu izdevumu summas. Ja darbiniekam mēnesī aprēķināto papildu izdevumu apmērs pārsniedz 70% no attiecīgajā mēnesī aprēķinātās darba algas un aprēķināto papildu izdevumu summas, tad uzskata, ka aprēķinātajai papildu izdevumu pārsnieguma summai nav kompensācijas rakstura. Vai tas nozīmē, ka šo 42. punktu neņem vērā, ja darbinieks atrodas komandējumā, nevis darba braucienāš?

A
atbild:
28. februārī, 2024
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 969 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” 2. un 3. punktam komandējumi un darba braucieni ir nodalāmi. Komandējumu un darba braucienu izdevumu kompensēšanas kārtība atšķiras.

Darba braucienu izdevumu kompensēšanas kārtība ir noteikta Ministru kabineta noteikumu Nr. 969 4., 5., 6., 11., 12., 13., 16., 17. un 20. punktā, 25.3., 25.4. un 25.5. apakšpunktā un VI nodaļā “Darba braucieni”.

Līdz ar to VI nodaļas punkti, to skaitā 42. punkts, uz komandējumiem nav attiecināms.