Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Dzīvības apdrošināšana kā mantojums vai labuma guvējs

J
jautā:
06. novembrī, 2023
Evita

Vai man (sievai) ir jāatmaksā mirušā vīra kredītsaistības (ātrie kredīti), ja nav mantojuma, bet ir dzīvības apdrošināšana?

A
atbild:
05. decembrī, 2023

Dzīvības apdrošināšanas līgumā ir iespējams izvēlēties starp mantinieku un labuma guvēju norādīšanu. Norādot, ka atlīdzību var saņemt mantinieki, nozīmē, ka apdrošināšana tiks izmaksāta mantojuma kārtībā, tātad būs jāuzsāk mantojuma process. Savukārt norādot labuma guvēju, norādītais labuma guvējs saņems apdrošināšanas atlīdzību, nekārtojot ar mantošanu saistītās formalitātes. Turklāt šajā gadījumā nav svarīgas arī citas ar mantošanas procesu saistītās nianses, piemēram, radniecības pakāpe u. tml.

Nepieciešams noskaidrot, vai dzīvības apdrošināšanas izmaksa veicama mantojuma kārtībā vai kā labuma guvējam.