Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

ASV pilsonības piešķiršana bērnam, ja abi vecāki ir ASV nepilsoņi

J
jautā:
20. septembrī, 2021
Ralfs

Labdien! Vai bērns, piedzimstot ASV, var saņemt pilsonību, ja abi viņa vecāki ir nepilsoņi?

A
atbild:
24. septembrī, 2021

Konsultē ASV vēstniecība Latvijā: jā, bērnam automātiski tiek piešķirta ASV pilsonība, ja viņš tur ir dzimis. Pēc dzimšanas bērns tiek reģistrēts, viņam tiek izsniegta dzimšanas apliecība, uz kuras pamata viņš var arī saņemt ASV pasi.