Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Vai no kriminālatbildības atbrīvota persona var kļūt par pilotu

J
jautā:
12. maijā, 2021
Reinis

Vai Latvijas Republikā pastāv kaut kāds normatīvais regulējums, kas liegtu no kriminālatbildības atbrīvotai personai (atbilstoši KPL 379. panta 2. daļai) veikt profesionālo darbību civilajā aviācijā? Vai ir ierobežota karjera šajā nozarē, un vai drīkst vispār mācīties un strādāt par pilotu?

A
atbild:
06. septembrī, 2021
Civilās aviācijas aģentūra
Aivis Vincevs, ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs

Atbilstoši Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (ICAO), Eiropas Savienības (ES) un Latvijas Republikas tiesību aktiem no kriminālatbildības atbrīvotai personai nav noteikts aizliegums vai ierobežojums kļūt par pilotu.

Savukārt, saņemot atbilstošu pilota apliecību un kvalifikāciju, personai, lai veiktu profesionālo darbību, būs jāatbilst aviokompānijas noteiktajām prasībām saskaņā ar tās ieturēto darbinieku uzņemšanas politiku, kas dažādās aviokompānijās var būt atšķirīga.