Ko būvniecībā nozīmē termins “saskaņojums”

J
jautā:
05. februārī, 2021
Jānis

Nekur likumdošanā neizdodas atrast, kur būtu definēts, kā izpaužas termins “saskaņojums”. Piemēram, manā gadījumā ar kaimiņu bija jāsaskaņo būves novietojums. Kaimiņš uzlika parakstu ar piezīmi, ka novietojumam nepiekrīt. Vai tas skaitās saskaņots? Vai saskaņojums ir arī piekrišana vai nepiekrišana? Vai informēšana? Kas tādā gadījumā ir akceptēšana? Ja akceptē, tad skaidrs, ka piekrīt minētajam. Bet kas ir saskaņošana?

A
atbild:
09. februārī, 2021
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 9. punktu  trešo personu (arī kaimiņu) skaņojumu noformē kā atsevišķu vienošanos (piemēram, dzīvokļu īpašnieku kopsapulces lēmums, balsošanas protokols), lai no tā izrietētu nepārprotama šo personu piekrišana katram konkrētam apgrūtinājumam, kas skar attiecīgo personu. Saskaņojums ar trešo personu var būt arī uz ģenerālplāna lapas. Tā kā normatīvs paredz, ka piekrišanai konkrētajam risinājumam ir jābūt nepārprotamam, tad kaimiņa saskaņojums ar tekstu, ka viņš nepiekrīt risinājumam, nav uzskatāms par piekrišanu, tas nozīmē, ka ieceres realizētājam ir jāizvēlas cits risinājums, kas neskar trešo personu intereses vai kam trešās personas piekrīt.