TĒMA: Satiksme

Vai valsts tehniskā apskate reizi gadā jāveic arī mopēdiem

J
jautā:
17. novembrī, 2019
Artūrs

Sveiki! Esmu lasījis, ka šā gada novembrī tiks pieņemts likums, pēc kura mopēdiem, kas nepārsniedz 50cc, būs jāiziet tehniskā apskate reizi gadā. Vai tas ir nopietni vai tipiskais joks?

A
atbild:
28. novembrī, 2019
Linda Ņikona
LV portāls

Saskaņā ar šībrīža Ceļu satiksmes likuma (CSL) 16. panta (62) daļu CSL noteikumi par atļaujas piedalīties ceļu satiksmē izsniegšanu un valsts tehnisko apskati neattiecas uz:

  • tramvaju, trolejbusu un specializēto tūristu transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli, ko nodrošina pašvaldības. Pašvaldības dome izdod noteikumus, kuros nosaka attiecīgās kontroles institūcijas, to kompetenci un tehniskā stāvokļa kontroles īstenošanas kārtību;
  • mopēdiem un bezceļu transportlīdzekļiem, kas īslaicīgi piedalās ceļu satiksmē;
  • transportlīdzekļiem, kas reģistrēti ārvalstīs un kas ceļu satiksmē piedalās ar tranzīta numura zīmēm;
  • speciālo militāro tehniku.

Saeimas likumdošanas datubāzē var atrast trīs likumprojektus, kas groza CSL (no tiem viens jau ir izsludināts), taču neviens no tiem neskar jautājumu par izmaiņām, kas nosaka prasību turpmāk arī ar mopēdiem iziet valsts tehnisko apskati.