Lasīšanai: 1 minūte

Vai var demontēt malkas apkures krāsniņu

J
jautā:
05. maijā, 2019
Zigis

Vai dzīvoklī esošas un telpas uzmērīšanas lietā iezīmētas stacionāras malkas apkures krāsniņas demontāžai nepieciešams attiecīgs saskaņojums, ja vispār netiek skartas ēkas konstrukcijas? Vai atbilde mainās, ja šī krāsniņa tiek nomainīta uz līdzvērtīgu apkures risinājumu – pārvietojamu “Jotul” tipa krāsniņu?

A
atbild:
09. maijā, 2019
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Ja krāsns ir brīvstāvoša un nav nesošo konstrukciju balstošs elements un tās demontāžas gadījumā netiek skartas nesošās konstrukcijas, tad krāsni var demontēt bez saskaņošanas būvvaldē. Izņēmumi ir vecās podiņu krāsnis, par kuru demontāžu būtu jākonsultējas būvvaldē.