Žogu būvē uz īpašuma robežas

J
jautā:
10. oktobrī, 2018
Anita

Mūsu zemesgabalam, kas ir apbūves zemesgabals, blakus atrodas lauksaimniecības zeme. Cik tuvu lauksaimniecības zemei varam izbūvēt žogu? Vai ir kādi noteikumi, nosacījumi, cik tuvu zemnieks drīkst braukt ar traktoru gar mūsu zemesgabalu, lai, piemēram, nesabojātu/nesasmērētu žogu? Vai ir noteikumi, kas nosaka, ko lauksaimnieks drīkst blakus sēt vai stādīt? Vai šos noteikumus izstrādā pašvaldība? Kas no mūsu puses būtu jāievēro, ja blakus atrodas lauksaimniecības zeme?

A
atbild:
31. oktobrī, 2018
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam
Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs

“Pirmkārt, sētu būvē uz zemesgabala robežas, kas precīzi noteikta ar kadastrālo (instrumentālo) zemes uzmērīšanu un iezīmēta ar kupicām. Robeža ir saskaņota gan ar vienu, gan otru īpašnieku. Otrkārt, īpašniekam, kas izmanto lauksaimniecības zemi otrpus žoga, ir pašsaprotami jārīkojas tā, lai nebojātu žogu. Ir jāsaprot, ka līdz pašam žogam nedrīkst art vai veikt citas darbības. Normatīvajos aktos ir noteikti konkrēti ierobežojumi saistībā ar būvniecības objektu attālumu no kaimiņa īpašuma robežas, bet zemes apstrādē un lauksaimniecības tehnikas izmantošanā tādu nav, šeit vienkārši jāievēro laba prakse kaimiņu attiecībās,” skaidro Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš.