DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. augustā, 2014
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
3
3

Fizisko aktivitāšu piramīda veselības saglabāšanai

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Par augsta labklājības līmeņa valstu problēmu uzskatītais mazkustīgais dzīvesveids kļuvis par aktuālu jautājumu arī Latvijā. Ar fiziskām aktivitātēm vismaz 150 minūtes nedēļā nodarbojas vien 15% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 64 gadiem, bet 49% ir iecienījuši tādus mazkustīgus brīvā laika pavadīšanas veidus kā lasīšanu un TV skatīšanos. Lai atgādinātu par fizisko aktivitāšu lomu veselības saglabāšanā un uzlabošanā, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šogad īsteno informatīvo kampaņu "Veselības vasara", kurā informē, cik un kādas fiziskās aktivitātes dažāda vecuma grupu cilvēkiem būtu jāveic, un kā tās ērti un vienkārši iekļaut ikdienas gaitās. Uzskatāmi informācija attēlota fizisko aktivitāšu piramīdā: http://www.spkc.gov.lv/fizisko-aktivitasu-piramida/.

Fizisko aktivitāšu piramīdu var dēvēt par aktīva dzīvesveida ābeci. Tajā izklāstīta optimālā aktivitāšu norma, kas ļauj cilvēkam būt veselīgam un uzturēt labu fizisko formu. Ikdienas fizisko aktivitāšu pamatu veido pastaigas, kāpšana pa kāpnēm un mājas uzkopšanas darbi. Vismaz 150 minūtes nedēļā jāatvēl paaugstinātas slodzes sporta vai izklaides aktivitātēm un divas reizes nedēļā vēlams veikt spēka un lokanības vingrojumus. TV skatīšanos un datorspēļu spēlēšanai atvēlēto laiku pēc iespējas vajadzētu ierobežot.

SPKC veiktajā Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījumā noskaidrots, ka liekā ķermeņa masa ir 49,1% iedzīvotāju, un, palielinoties vecumam, aptaukošanās skar aizvien vairāk cilvēku. Piemēram, vecuma grupā virs 55 gadiem šāda problēma ir 73% Latvijas iedzīvotāju.

Pirmās aptaukošanās pazīmes vērojamas aizvien jaunākā vecumā. Patlaban jau 13,4% bērnu 7 gadu vecumā ir liekais svars, bet 15-24 gadu vecuma grupā šī problēma piemeklējusi jau 22,9% zēnu un 14,1% meiteņu.

Slimību profilakses un kontroles centrs
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI