Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ar nodokli neapliek ienākumu no laulāto kopīgās mantas sadales, šķirot laulību

J
jautā:
12. aprīlī, 2024
Inta

Dzīvoju iepriekš faktiskā kopdzīvē, izšķīros, caur tiesu piedzinu naudas summu par netaisnu iedzīvošanos, jo biju ieguldījusi savus līdzekļus civilvīra mājas iegādes kredīta dzēšanai, tās remontam un automašīnu iegādei. Samaksāju valsts nodevu, lai iesniegtu tiesā pieteikumu. Vai man ir jāmaksā ienākuma nodoklis no summas, kuru ar tiesas lēmumu civilprocesā man atmaksāja civilvīrs?

A
atbild:
26. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredzēts, ka ar nodokli nav apliekamas summas, kas uz tiesas sprieduma pamata vai saskaņā ar notariālā akta veidā noslēgtu vienošanos par laulāto kopīgās mantas sadali saņemtas laulības šķiršanas sakarā.

Jūsu izklāstītajā situācijā gūtais ienākums likuma 9. pantā (Ar nodokli neapliekamo ienākumu veidi) nav minēts starp neapliekamajiem. Nodokļus piemēro Valsts ieņēmumu dienests, un par nodokli individuālā situācijā varat noskaidrot VID.