Kur ārstniecības personai anonīmi ziņot par pārkāpumiem darbavietā

J
jautā:
04. martā, 2024
Anonīms

Kur būtu jāvēršas ārstniecības personai, ja slimnīcā X notiek nelikumīgas darbības, kas potenciāli varētu apdraudēt pacientu veselību, kā arī pastāvīgi tiek īstenots mobings un bulings no vadības puses? Slimnīcas valdei situācija ir zināma, bet nekādas darbības netiek veiktas. Vai ir iespēja ziņot kādai instancei anonīmi, lai ziņotāja personas datus neuzzinātu vadība un nevērstos pret konkrēto darbinieku ar sankcijām?

A
atbild:
27. martā, 2024

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) skaidro, ka ārstniecības persona var anonīmi iesūtīt situācijas aprakstu vietnē “Saprast un atbalstīt”, norādot, kādā veidā tiek apdraudēta pacientu drošība, kā izpaužas mobings un bulings no vadības puses, un minot slimnīcas nosaukumu un nodaļu, lai LĀB varētu lūgt slimnīcai skaidrojumu par esošo situāciju.

Tāpat ir iespējams sazināties ar LĀB juristi Elitu Vīksni (tālruņa numurs: 26413873; e-pasta adrese: elita.viksne@precinieks.lv). LĀB arī šajā gadījumā garantē anonimitāti.