TĒMA: Pirmsskola

Katrā novadā ir atšķirīga pirmsskolu nodrošināšanas kārtība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. jūlijā, 2022
Vladimirs

Labdien! Vai var saglabāt bērnudārzu Stopiņu novadā, ja mainās dzīvesvieta un deklarācija uz Rīgas pašvaldību? Paldies!

A
atbild:
19. augustā, 2022
Edīte Brikmane
LV portāls

Katrā novadā var būt atšķirīga kārtība, kādā tiek organizēta pirmsskolas izglītības iestādes nodrošināšana.

Vispārējās izglītības likuma 26. pants noteic, ka pašvaldību vispārējās pirmsskolas izglītības iestādēs izglītojamos uzņem izglītības iestādes dibinātāja (tātad, konkrētās pašvaldības) noteiktajā kārtībā, ievērojot Izglītības likuma un citu likumu noteikumus. Savukārt saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 43. panta trešo daļu dome (padome) var pieņemt saistošos noteikumus, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi.

Stopiņu pagasts atrodas Ropažu novadā, tāpēc šajā gadījumā ir spēkā Ropažu novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 28/21 “Kārtība, kādā Ropažu novada pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju”.

Iepazīstoties ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem, secināms, ka novadā nav liegts pieteikties un saņemt pirmsskolas izglītības pakalpojumu bērniem, kuru dzīvesvieta ir deklarēta citā pašvaldībā. Vienīgais ierobežojums – tādā gadījumā vieta pirmsskolas izglītības iestādē netiks nodrošināta prioritārā kārtībā. Tomēr aicinām ar šo jautājumu personiski vērsties Ropažu novada domē, lai noskaidrotu radušos situāciju. Diemžēl LV portālam neizdevās saņemt detalizētāku skaidrojumu no pašvaldības, vai un kā deklarētās dzīvesvietas maiņa ietekmētu bērnudārza pakalpojuma saņemšanu.