viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 

Infografika: Kas jāzina, ja ceļo kopā ar savu lolojumdzīvnieku (II)


Linda Balode, LV portāls; Liene Miķelsone, LV portāls
31.10.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Ja, ceļojot ar lolojumdzīvniekiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, ir noteiktas vienotas prasības, tad, ceļojot ar tiem ārpus ES, ir jāievēro konkrētās trešās valsts kompetentās iestādes attiecīgie noteikumi. Savukārt, iebraucot ar lolojumdzīvniekiem ES no trešajām valstīm, tie atbilstoši ir jāsagatavo un ievešanas punktos ir jāuzrāda muitas kontrolei. LV portāla infografikā par to, kas jāņem vērā, ceļojot ar lolojumdzīvnieku uz ES no trešajām valstīm.

LV portāla publikācijā "Infografika: Kas jāzina, ja ceļo kopā ar savu lolojumdzīvnieku (I)" var iepazīties ar prasībām, kas jāņem vērā, ja ceļo kopā ar mājdzīvnieku ES dalībvalstīs. Šajā infografikā savukārt var iepazīties ar prasībām, ja ceļo kopā ar savu mīluli uz ES dalībvalsti no trešajām valstīm.

Lolojumdzīvnieki Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas Nr. 576/2013 izpratnē ir suns, kaķis vai sesks, kurš ir kopā ar savu īpašnieku vai ar privātpersonu, kas īpašnieka vārdā ir atbildīga par dzīvnieku tā pārvietošanas laikā, un kuru nav paredzēts pārdot vai nodot īpašumtiesības uz lolojumdzīvnieku citam īpašniekam.

Dzīvnieks atbilstoši ir jāsagatavo

Saskaņā ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) prasībām lolojumdzīvniekus drīkst pārvietot no trešajām valstīm tikai tad, ja tie ir atbilstoši sagatavoti, proti, dzīvnieks ir identificēts ar mikroshēmu un vakcinēts pret trakumsērgu, dzīvniekam ir atbilstoši dokumenti (noteikta parauga, trešās valsts pilnvarotas amatpersonas izrakstīts dzīvnieku veselības sertifikāts, kam pievienota īpašnieka deklarācija ar apliecinājumu, ka dzīvnieka pārvietošanas mērķis ir nekomerciāls). Tāpat dzīvniekam ir nepieciešams trakumsērgas antivielu līmeņa noteikšanas tests, iebraucot no valstīm, kuras nav uzskaitītas zemāk minētajā valstu sarakstā, un dzīvnieka tranzīta pārvadājuma gadījumā (šķērsojot valsti/-is, kuras nav uzskaitītas arī zemāk minētajā valstu sarakstā) īpašnieka deklarācija par tranzīta pārvadājumu.

Savukārt, dodoties ceļojumā no ES uz trešajām valstīm un atgriežoties ES, dzīvnieka ceļošanas dokuments ir ES parauga dzīvnieka pase ar nepieciešamo informāciju tajā.

Valstis, uz kurām neattiecas tests antivielu līmeņa noteikšanai

Jāvērš uzmanība, ka tests antivielu līmeņa noteikšanai neattiecas uz tādām valstīm kā Debesbraukšanas sala, Apvienotie Arābu Emirāti, Antigva un Barbuda, Argentīna, Austrālija, Aruba, Bosnija un Hercegovina, Barbadosa, Bahreina, Bermudu salas, Bonaire, Sintestatiusa un Saba (BES salas), Baltkrievija, Kanāda, Čīle, Kirasao, Fidži, Folklenda (Malvinu) salas, Honkonga, Jamaika, Japāna, Sentkitsa un Nevisa, Kaimanu salas, Sentlūsija, Montserrata, Maurīcija, Maķedonija, Meksika, Malaizija, Jaunkaledonija, Jaunzēlande, Franču Polinēzija, Senpjēra un Mikelona, Krievija, Singapūra, Sv. Helēnas sala, Sintmartēna, Trinidāda un Tobāgo, Taivāna, Amerikas Savienotās Valstis (tostarp AS – ASV Samoa, GU-Guama, MP-Ziemeļu Marianas salas, PR-Puertoriko un VI – ASV Virdžīnas), Sentvinsenta un Grenadīnas, Britu Virdžīnu salas, Vanuatu, Volisa un Futunas salas, Majota.

Piesardzības pasākumi

Tāpat PVD norāda, ka no 2014. gada 29. decembra, tāpat kā ES, arī no trešajām valstīm Latvijā nav atļauts ievest suņus, kaķus un seskus, kuri ir jaunāki par 12 nedēļām un nav vakcinēti pret trakumsērgu vai ir 12–16 nedēļas veci un ir vakcinēti pret trakumsērgu, bet vakcinācija vēl nav derīga ceļošanai (nav ievērots 21 dienas nogaidīšanas periods pēc vakcinācijas).

Papildus ir jāievēro īpaši piesardzības pasākumi, ja Latvijā vēlas ievest kaķi vai suni no tādām trešajām valstīm kā Austrālija un Malaizija (pussala). Proti, ceļojot ar kaķi no Austrālijas, Latvijā nevar to ievest, ja nav līdzi Austrālijas kompetentās iestādes izsniegts veterinārais sertifikāts ar apliecinājumu, ka dzīvnieks nav uzturējies saimniecībā, kurā pēdējo 60 dienu laikā ir apstiprināti Hendra slimības gadījumi, kā arī, ja kaķim nav veikts ELISA tests apstiprinātā laboratorijā, lai atklātu antivielas pret Hendra vīrusu, izmantojot asins paraugus, kas ņemti ne vēlāk kā 10 dienas pirms eksporta, un ir iegūts negatīvs rezultāts.

Savukārt gadījumos, kad plāno ceļot ar kaķi un/vai suni no Malaizijas (pussalas) uz Latviju, dzīvnieks pēdējo 60 dienu laikā pirms eksporta nedrīkst kontaktēties ar cūkām, tas nedrīkst uzturēties saimniecībā, kurā pēdējo 60 dienu laikā ir apstiprināti "Nipah" slimības gadījumi, turklāt dzīvniekam apstiprinātā laboratorijā ir jābūt veiktam ELISA testam, lai atklātu antivielas pret "Nipah" vīrusu, izmantojot asins paraugus, kas ņemti ne vēlāk kā 10 dienas pirms eksporta, kura saņemtais rezultāts ir negatīvs.

Dzīvnieku atsevišķos gadījumos var pat iemidzināt

Lolojumdzīvnieka īpašniekam vai pilnvarotai personai ir jāņem vērā, ka sava mīluļa ievešanas prasības galamērķa valstī ir jānoskaidro savlaicīgi. Pretējā gadījumā ceļojums var izvērsties nepatīkams, proti, ja mājdzīvnieks, iebraucot ES, neatbilst prasībām, to var atgriezt atpakaļ uz izcelsmes valsti vai izolēt oficiālā uzraudzībā līdz brīdim, kamēr tam nodrošinās veselības prasības. Savukārt neatbilstību gadījumā izolēšanas izdevumi ir jāsedz dzīvnieka īpašniekam, kā arī gadījumos, ja dzīvnieku nevar atgriezt uz izcelsmes valsti vai izolēt, to iemidzina bez finansiālas kompensācijas.

Sīkāku informāciju var meklēt PVD mājaslapā.

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'mājdzīvnieki  

  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums mediācija diaspora izsole izglītības_saturs Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interneta_pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika politika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība SAB sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti