TĒMA: Satiksme

Par Vienotās biļešu tirdzniecības sistēmu (VBTS)

J
jautā:
15. decembrī, 2011
Berta Bella

2. jūnijā lasītājs ir vaicājis:
Vai MK noteikumi Nr.676-VBTS skaitās spēkā, ja tie nedarbojas, un pēc kādiem noteikumiem ir jāvadās un jāstrādā reģionālajiem vietējās nozīmes pasažieru pārvadātājiem? Vai ir tiesības minētajiem pārvadātājiem veikt kādas darbības, piemēram, saimniecisku pasākumu veikšanu uz šo noteikumu atsauci, ja šie te noteikumi netiek izmantoti, kā arī nav zināms, vai tie vispār tiks īstenoti? Vai pārvadātājiem dotas tiesības izmantot šos noteikumus savtīgos nolūkos?

Normunds Narvaišs 8. jūnijā ir atbildējis:
Ministru kabineta 2007. gada 2. oktobra noteikumi Nr.676 „Vienotas sabiedriskā transporta biļešu tirdzniecības, rezervēšanas un uzskaites sistēmas izveidošanas un uzturēšanas kārtība” ir spēkā no 2008. gada 1. janvāra. Pagājušā gada decembrī šajos noteikumos tika pieņemti grozījumi, kuru ietvaros atrunāti plānošanas reģioniem un vietējās nozīmes pārvadātājiem saistoši termiņi attiecībā uz VBTS ieviešanu.

Lai reģionālais vietējās nozīmes maršrutu pārvadātājs uzsāktu VBTS lietošanu, vispirms ir nepieciešams attiecīgās prasības ietvert pārvadātāja sabiedriskā transporta pasūtījuma līgumā, kas ir plānošanas reģionu kompetencē. Pēc attiecīgo prasību ietveršanas sabiedriskā transporta pasūtījuma līgumā, VBTS uzturētājs (Autotransporta direkcija) slēgs ar pārvadātājiem līgumus par VBTS lietošanu.

Jautājums:
Labdien! Augstākminētais jautājums un atbilde, kas nav vēl ieviests! Vēlos saņemt sekojošu skaidrojumu šīs VBTS sakarā:
1.kāds ir grozījumu dokuments;
2.ko nozīmē frāze--pilnā apjomā vai pilnībā---kas tad jau ir ieviests noteikumu nr.676 sakarā un kas nav?
Tad galu galā IR vai NAV IEVIESTA UN DARBOJAS ŠĪ VBTS reģionālajiem pārvadātājiem?

A
atbild:
19. decembrī, 2011
Autotransporta direkcija
Sandra Maļuha, preses sekretāre

MK noteikumi Nr.676 ir spēkā, un VBTS sistēmas ieviešana pakāpeniski tiek īstenota. Ar MK noteikumiem Nr.1244 tika veikti grozījumi pamata noteikumos Nr.676, kas noteic: VBTS lietošana reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos pilnā apmērā būs jāuzsāk no 2012.gada 1.jūlija.

Ar vārdiem „pilnā apmērā” mēs saprotam VBTS sistēmas lietošanu arī autobusos. Līdz šim plānošanas reģioni lietoja tikai VBTS datu bāzi, uzmērot maršrutus un ievadot datu bāzē informāciju par tiem. Lai sistēma sāktu funkcionēt pilnībā, arī reģionālajos vietējās nozīmes autobusos ir jāuzstāda GPS/GPRS iekārtas, saslēdzot tās ar kases aparātiem. Šī VBTS ieviešanas posma termiņš ir atlikts līdz 2012.gada 1.jūlijam.

Kad VBTS pilnībā sāks funkcionēt vietējās nozīmes satiksmē, sistēmai tiks pieslēgtas autoostas un dažādi biļešu tirdzniecības punkti, tādējādi radot jaunas papildu ērtības pasažieriem un atvieglojot biļešu iegādes procesu.
Neskaidrību gadījumā lūdzam zvanīt Autotransporta direkcijas Sabiedriskā transporta plānošanas daļas vadītāja vietniecei Ilzei Jelniecei – 67502866.