Lasīšanai: 1 minūte

Uzsakot darba līgumu pēc darbinieka iniciatīvas, pienākas galīgais aprēķins

J
jautā:
15. jūlijā, 2013
Agija Budze

Labdien! Ko es saņemšu aizejot no darba, pēc pašas vēlēšanas?

A
atbild:
16. jūlijā, 2013
Valsts darba inspekcija
Vilnis Virza, Darba tiesību nodaļas vadošais juriskonsults

Ja vien Jūsu darba līgumā, darba koplīgumā vai citā uzņēmuma dokumentā nav atrunāti īpaši darba tiesisko attiecību izbeigšanās noteikumi, tad saskaņā ar Darba likuma 128.pantu darba devēja pienākums ir izmaksāt galīgo aprēķinu.

Tas nozīmē visas naudas summas, kas darbiniekam pienākas no darba devēja, piemēram, darba samaksu par nostrādāto laiku, kā arī kompensāciju, ja tāda ir uzkrājusies, par neizmantoto ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.