Ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma samaksas nosacījumi

J
jautā:
02. jūnijā, 2013
Gatis

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai darba devējam ir pienākums apmaksāt svētku dienas, kuras iekrīt darbinieka atvaļinājuma laikā, ja darbinieks tiek nodarbināts normālā darba laika ietvaros un darbiniekam ir noteikta stundas tarifa likme?

A
atbild:
04. jūnijā, 2013
Valsts darba inspekcija
Vilnis Virza, Darba tiesību nodaļas vadošais juriskonsults

Darba likuma 149.panta 1.daļa ikvienam darbiniekam paredz tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, kas nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām, neskaitot svētku dienas.

Ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma samaksas nosacījumi ir šādi: par atvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, darbinieka dienas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu skaitu atvaļinājuma laikā (dienas vidējo izpeļņu aprēķina saskaņā ar Darba likuma 75.panta 5.daļu). Tātad, aprēķinot darbiniekam izmaksājamo summu, ņem vērā darba dienu skaitu, kuras būtu jāstrādā.

Ja Jūsu atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, ikgadējais apmaksātais atvaļinājums pagarinās par svētku dienām un šīs (atvaļinājuma pagarinājuma dienas) dienas tiek apmaksātas, ja tās ir darba dienas.