Lai siltinātu pamatus, būvvaldē jāsaskaņo fasādes apliecinājuma karte

J
jautā:
01. novembrī, 2020
Kaspars

Labdien! Šopavasar kaimiņš siltināja pamatus ēkai, kas atrodas 70 cm attālumā no blakus īpašuma (pirms ēkas siltināšanas), pēc ēkas siltināšanas šis attālums tika samazināts līdz aptuveni 50 cm. Prasīju kaimiņam, vai šiem darbiem nav nepieciešama būvatļauja un saskaņošana ar blakus īpašumā esošo kaimiņu. Uz ko kaimiņš atbildēja, ka nav nepieciešama atļauja un viss esot likumīgi. Vērsos būvvaldē, būvvalde kaimiņam lika to visu saskaņot, bet kaimiņš neliekas ne zinis. Cik ilgā laikā kaimiņam ir jāsaskaņo veiktie pamatu siltināšanas darbi, un kas kaimiņam draud, ja viņš ignorēs būvvaldes lēmumu par saskaņošanu?

A
atbild:
06. novembrī, 2020
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Lai siltinātu pamatus, jāizstrādā un jāsaskaņo būvvaldē fasādes apliecinājuma karte. Ar blakus zemes gabalu īpašniekam šādi darbi nav jāskaņo.

Ja darbi veikti bez būvniecības dokumentācijas izstrādes un saskaņošanas, tā klasificējama kā patvaļīga būvniecība.

Iespējas ir divas – darbus legalizēt, saskaņojot būvniecības dokumentāciju, vai siltinājumu demontēt.