Vai individuālā kārtā izgatavotu transportlīdzekli ir iespējams reģistrēt

J
jautā:
15. aprīlī, 2024
Jānis

Vai Latvijā pastāv iespēja reģistrēt pašbūvētu transportlīdzekli, un kādas ir sekas par nereģistrēta pašbūvēta transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē? Vai transportlīdzeklis tiktu konfiscēts? Un vai to būtu iespējams atgūt, ja tas notiktu?

A
atbild:
18. aprīlī, 2024
Sandis Zellis
jurists

Jā, Latvijā pastāv iespēja pašu spēkiem izgatavot un pēc tam reģistrēt transportlīdzekli. To, kādas ir prasības, iesniedzamie dokumenti un saskaņošanas kārtība, detalizēti noteic Ministru kabineta 2014. gada 18. februāra noteikumi Nr. 100 “Jaunbūvējamo transportlīdzekļu konstrukcijas normatīvtehniskās dokumentācijas saskaņošanas un starptautiskā izgatavotāja identifikācijas koda piešķiršanas un iestrādāšanas kārtība”.

Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 72. panta pirmajai daļai par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts noteiktajā kārtībā, piemēro naudas sodu no vienpadsmit līdz divdesmit astoņām naudas soda vienībām (no 55 līdz 140 eiro). Nereģistrēta transportlīdzekļa konfiskācija nav paredzēta.