Pilnvarojumā iekļaujamā informācija

J
jautā:
05. martā, 2024
Līga

Labdien! Vai, rakstot pirmsskolas izglītības iestādei pilnvaru par to, ka vecvecāki var mazbērnu izņemt no pirmsskolas izglītības iestādes, bērnudārza vadītājai ir tiesības prasīt vecvecāku personas kodu?

A
atbild:
02. aprīlī, 2024

Bērnu tiesību aizsardzības likums, t. sk. 50.³ pants un 72. pants, paredz pirmsskolas izglītības iestādēm atbildību par bērnu drošību, kas ietver arī bērna nodošanu uzticamām personām (ja tie nav bērna vecāki). Minēto prasību nodrošināšanai iestāde ir tiesīga prasīt no bērnu vecākiem izdot rakstveida pilnvaru (vai iesniegumu), kurā viņi norādītu personas, kurām bērnu drīkst uzticēt. Personas kods ir vienīgais unikālais fiziskās personas identifikators, kas ļauj nekļūdīgi identificēt konkrēto personu (piem., to personu, kura norādīta pilnvarojumā). Līdz ar to prasība iekļaut personas kodu pilnvarojumā ir leģitīma un samērīga. Savukārt, bērnu nododot, pilnvarojumā norādītajai personai var pieprasīt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.