Ko nozīmē informācija TIS: “Pieteikums atstāts bez izskatīšanas”

J
jautā:
21. oktobrī, 2023
Edgars

Labdien! Pret mani uzņēmums vērsās tiesā. Vietnē manastiesas.lv pie laukuma “Darbības” redzu šādu norādi: “Pieteikums atstāts bez izskatīšanas un nodots kancelejai.” Ko tas nozīmē, un kas būtu jāgaida? Paldies.

A
atbild:
25. oktobrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jautājumā trūkst informācijas, lai sniegtu precīzu atbildi. Tādējādi atbilde vērtējama kā iespējamība.

Tas varētu būt saistīts ar pieteikumu par saistību piespiedu izpildīšanu brīdinājuma kārtībā (Civilprocesa likuma 50.1 nodaļa). Tā ir atsevišķa kārtība: parādniekam (atbildētājam) pa pastu uz deklarēto adresi nosūta speciālu veidlapu, kurā norāda saistības pamatojumu un maksājamo summu. Uz to parādniekam (atbildētājam) tiesai ir jāatbild, aizpildot atsevišķu veidlapu, kurā atzīmēts, vai viņš prasījumu atzīst, neatzīst vai atzīst daļēji.

Ja tiesu informācijas sistēmā ir norāde, ka pieteikums atstāts bez izskatīšanas, tad, visticamāk, parādnieks (atbildētājs) pastā nav šo sūtījumu izņēmis.

Pārsvarā šādos gadījumos pēc tam prasība tiesā tiek celta vispārējā kārtībā.