Lasīšanai: 1 minūte

Iespējamais sods par auto vadīšanu, ja ir atņemtas autovadītāja tiesības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. jūlijā, 2022
Janeks

Sveiki! Par braukšanu alkohola reibumā. Bija problēmas iziet pirmstermiņa veselības pārbaudi, tāpēc šobrīd man ir aizliegums iegūt autovadītāja apliecību saistībā ar pretindikācijām. Tagad šī jautājuma risināšana ir procesā. Kāds sods šajā gadījumā tiek piemērots par braukšanu pie auto stūres, esot skaidrā, taču bez auto vadītāja tiesībām?

A
atbild:
19. augustā, 2022
Edīte Brikmane
LV portāls

Ceļu satiksmes likuma 51. panta sestā daļa paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nav noteiktā kārtībā iegūtas vai ir atņemtas), piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 280 līdz 570 eiro. Jāpiebilst, gadījumā, ja autovadītājs tiek pieķerts vadām transportlīdzekli alkohola reibumā bez tiesībām (tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas), jau ir paredzēta kriminālatbildība.