Lasīšanai: 1 minūte

Likums neliedz civildienesta ierēdnim būt politiskās partijas biedram

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. jūnijā, 2022
Elizabete

Labdien! Vai ierēdnis, Tieslietu ministrijas jurists, var būt politiskās partijas biedrs?

A
atbild:
20. jūnijā, 2022

Politiskās partijas biedrs nav amats likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (IKNL) izpratnē, un IKNL neaizliedz vai nenosaka ierobežojumus valsts civildienesta ierēdnim būt kādas politiskās partijas biedram.

Valsts civildienesta likums nosaka ierēdņa pamatpienākumus, t.sk. ievērot politisko neitralitāti. Šī likuma prasību ievērošanu uzrauga Valsts kanceleja. Tādējādi, lai gūtu plašāku skaidrojumu par attiecīgajiem jautājumiem, aicinām vērsties Valsts kancelejā.