TĒMA: Veselība

Kādos gadījumos valsts apmaksā zobārsta pakalpojumus

J
jautā:
13. janvārī, 2021
Marita Ādamsone

Vai valsts apmaksā zobārsta pakalpojumus (narkozē) 1. grupas invalīdam ar smagiem garīgiem traucējumiem, un kas jāmaksā pašam? Kur to var izdarīt? Esam no Jelgavas.

A
atbild:
07. maijā, 2021
Laura Studente
LV portālam

Jā, valsts apmaksā šos pakalpojumus.

Ministru kabineta noteikumu Nr. 555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība 4.1. punkts paredz, ka no valsts budžeta līdzekļiem apmaksā šādus zobārstniecības pakalpojumus:

  • zobārstniecības pakalpojumus bērniem;
  • pirmreizēju ortodontisko konsultāciju bērniem un ortodontisko ārstēšanu iedzimtu sejas un žokļu šķeltņu gadījumā personām vecumā līdz 22 gadiem;
  • zobārstniecības palīdzību patvēruma meklētājiem akūtā gadījumā;
  • zobu protezēšanu Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, kuriem izdevumus par zobārstniecības pakalpojumiem sedz 50% apmērā, bet izdevumus par zobu protezēšanu ar izņemamām plastmasas protēzēm – pilnā apmērā;
  • zobu ekstrakcijas akūtos gadījumos vispārējā anestēzijā pacientiem ar I invaliditātes grupu, kas noteikta psihisko un uzvedības traucējumu dēļ.

Zobārstniecību iestāžu saraksts pieejams šeit.