viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 

Latvijas skolās – jauna programma "Skolas auglis"

LV portālam: INGRĪDA KAJAKA, Mālpils vidusskolas direktores vietniece, JURIS SKRUPSKIS, Jelgavas 3. pamatskolas direktors, LIDIJA OSTAPCEVA, Rēzeknes 3. vidusskolas direktore, ANDRIS BALDUNČIKS, Viesītes vidusskolas direktors, LAUMA MĪLĪGA, Jaunjelgavas vidusskolas direktore, TEKLA BALODE, Rīgas Pļavnieku sākumskolas direktore

Inta Šaboha
21.01.2011

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +7
-1 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +7 -1

Šobrīd ir aizritējusi jau nedēļa, kopš Latvijā ieviesa Eiropas Komisijas (EK) programmu skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem – „Atbalsts augļu un dārzeņu piegādei skolēniem vispārējās izglītības iestādēs” jeb „Skolas auglis”. Programmas „Skolas auglis” mērķis ir palielināt augļu un dārzeņu patēriņu, lai nākotnē samazinātu veselības aprūpes izdevumus aptaukošanās un sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai, vienlaikus atbalstot arī lauksaimniecisko ražošanu.

Latvijas skolās – jauna programma „Skolas auglis”

Programmā „Skolas auglis” piedalās visas tās skolas, kas līdz 2010. gada 15. septembrim bija iesniegušas Lauku atbalsta dienestā (LAD) attiecīgu iesniegumu par piedalīšanos. Kopumā dalībai programmā pieteicās 492 skolas. Programmas „Skolas auglis” darbības laikā no 10. janvāra līdz 25. februārim 1.-6. klašu skolēniem ir iespēja bez maksas saņemt svaigus ābolus, bumbierus, lielogu dzērvenes, kāpostus, kolrābjus, burkānus un kāļus. Visiem produktiem ir jābūt jau sagrieztiem un safasētiem pa 100 gramu lielās porcijās. Tas jāveic dārzeņu piegādātājiem, lai skolas darbiniekiem skolēniem atliktu vien izdalīt porcijas.

Tomēr daudzas programmā iesaistītās skolas joprojām ir bez piegādātāja un nespēj nodrošināt savas skolas 1.–6. klases skolēniem programmā paredzēto dienas augļu un dārzeņu porcijas devu. Problēmas atrisināšanā ir jau iesaistīts LAD, atzīst Zemkopības ministrijas Tiešā un tirgus atbalsta departamenta Tirgus kopējās organizācijas nodaļas vadītāja Dace Freimane. LAD palīdz skolām atrast piegādātājus, lai visu programmā pieteikto skolu bērni svaigos dārzeņus un augļus saņemtu.

 

LV.LV jautā: Vai esat apmierināti ar dalību programmā „Skolas auglis”, un kā tā norit?

Ingrīda Kajaka, Mālpils vidusskolas direktores vietniece:

„Tā kā Mālpilī ir liels bezdarbs, tad ir brīnišķīgi, ka bērniem ir šāda iespēja, tikai ļoti žēl, ka programma norisinās tik īsu laiku – tikai līdz februāra beigām. Bērniem arī veselības mācības stundās tiek mācīts par veselīgu uzturu. Un skolā ir izvietots plakāts.”

Ēdnīcas darbiniece Terēza Bome piebilst: „Augļu sortiments mūsu skolā ir ļoti plašs – šonedēļ bija āboli un burkāni, bet būs arī bumbieri, lielogu dzērvenes, kāposti, kāļi un kolrābji. Bērniem ļoti garšo burkāniņi, kas ir skaisti safasēti. Bērni ir ļoti apmierināti. Burkānus skolai piegādā KS „Mūsmāju dārzeņi”, un par ābolu piegādi rūpējas SIA „Pūres dārzi.””

Juris Skrupskis, Jelgavas 3. pamatskolas direktors:

„Mūsu skolai atveda ābolus, mēs atdevām atpakaļ, nebija ne safasēti – ne kā! Tas ir kāds absurds, ka skolai tiek piegādāti āboli par vairāk nekā latu kilogramā, ja tirgū tie maksā ap 40 santīmiem. Šādās programmās līgumi būtu jāslēdz ar ēdnīcām vai ēdināšanas firmām, nevis ar skolām – skolās ir jāmāca, nevis skolotājiem jāskraida pa klasēm un jādala āboli!”

Lidija Ostapceva, Rēzeknes 3. vidusskolas direktore:

„Mēs bijām pieteikušies programmā „Skolas auglis”, bet diemžēl nācās atteikties. Skolā ir tikai divi ēdnīcas darbinieki, un viņi nevar safasēt visus skolēniem paredzētos augļus. Ja būtu iespēja, ka augļus un dārzeņus mums piegādātu jau sadalītus un safasētus, tad mēs ar prieku piedalītos. Skola bija ļoti ieinteresēta, bet tā, lūk, sanāca, ka vairs nepiedalāmies.”

Andris Baldunčiks, Viesītes vidusskolas direktors:

„Ar augļu un dārzeņu piegādi mūsu skolai nodarbojas ēdināšanas firma, un ar to viss ir kārtībā, piegādā ļoti labi. Lielākoties bērniem patīk. Viņiem tiek piedāvāti āboli, burkāni un vēlāk būs arī ogas (dzērvenes). Āboli bērniem tiek pasniegti nomazgāti, savukārt burkāni – glīti safasēti. Skolā jau pirms programmas sākuma notika pasākumi, kas informēja bērnus par projektu. Plānots ir arī projekta laikā informēt bērnus par to, ka uzturā ir nepieciešams lietot augļus un dārzeņus.”

Lauma Mīlīga, Jaunjelgavas vidusskolas direktore:

„Mūsu skolā dārzeņu un augļu piegāde programmas ietvaros nenotiek – nav, kas to dara, nav, kas piegādā. Šādu programmu ietvaros rīkotājiem būtu jāpārliecinās, vai visām skolām ir vienādas iespējas saņemt programmās paredzēto.”

Tekla Balode, Rīgas Pļavnieku sākumskolas direktore:

„Bērni zināja par šādu programmu, gaidīja un tagad ļoti labprāt ēd augļus un dārzeņus. Klašu audzinātāji bērniem audzināšanas stundās jau pirms programmas sākuma stāstīja par augļu un dārzeņu iekļaušanu ēdienkartē. Mūsu skola ir aktīvi piedalījusies iepriekšējās akcijās un programmās un labprāt piedalītos arī citās, līdzīgās programmās, kas ir domātas skolām.”

Direktores vietnieks saimniecības darbā Sandris Komarovs skaidro: „Pagaidām viss ir normāli, un tāpat kā ar akciju „Skolas piens” – bērniem patīk. Augļu un dārzeņu sortimentā ir āboli un burkāni, kas ir pienācīgi safasēti pa 100 gramu lielām porcijām.”

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'bērnu tiesības  'lauksaimniecība  

  Ieteikt:  +7
-1

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti