viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Darbs komunikācijas nozarē neļauj ieslīgt rutīnā

LV portālam: SABĪNE SPURĶE, Ministru kabineta preses sekretāre

Linda Balode,
LV portāls

12.01.2018

ĪSUMĀ

 • Ministru kabineta preses sekretāra galvenie pienākumi ir komunikācijas stratēģijas izstrāde saistībā ar valdības un valsts pārvaldes darbu un tā realizācija.
 • Līdzīgi kā jebkurā darbā, rodas arī problēmsituācijas, neparedzēti jautājumi, uz kuriem jārod atbildes.
 • Komunikācijas plāna izstrāde ir viens no MK preses sekretāra iknedēļas darbiem.
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Ministru kabineta preses sekretāre SABĪNE SPURĶE savu darba karjeru sāka Valsts kancelejā, nodrošinot atbalstu Ministru prezidentam komunikācijas jautājumos. Pēc tam, vēloties zināt, kā ir darboties citviet šajā nozarē, viņa strādāja Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovācijas departamentā, bet kopš pērnā gada 10. jūlija ir atgriezusies Ministru kabinetā. Sabīne Spurķe uzskata, ka komunikācijas nozare ir neprognozējama, līdz ar to neļauj ieslīgt rutīnā.

Kādi ir svarīgākie Ministru kabineta preses sekretāra darba pienākumi?

Ministru kabineta preses sekretāra galvenie pienākumi ir komunikācijas stratēģijas izstrāde saistībā ar valdības un valsts pārvaldes darbu un tā realizācija. Tāpat tā ir ministriju komunikācijas koordinēšana par valdības darba kārtības jautājumiem, valdības līmeņa komunikācijas kampaņu organizēšana par Latvijas un starptautiskajai sabiedrībai aktuāliem valdības lēmumiem un jautājumiem, žurnālistu darba organizēšana Ministru kabineta un Ministru prezidenta pasākumos, kā arī līdzdalība Ministru kabineta un Ministru prezidenta pasākumu organizēšanā.

Kā jūs raksturotu savu darba ikdienu?

Diena nav garlaicīga. Manuprāt, komunikācija ir tā nozare, kas nav prognozējama, bet tieši tas arī neļauj ieslīgt rutīnā.

Piemēram, katru otrdienu valdības mājā notiek Ministru kabineta sēdes. Savukārt katras nedēļas trešdienā sākas nākamās valdības sēdes plānošana, un gatavošanās tai notiek līdz pat sēdes dienai. Darba procesā ir jāstrādā gan pie daudz un dažādiem tehniskiem jautājumiem, gan pie plānotas un koordinētas komunikācijas par valdībā izskatāmajiem jautājumiem. Taču vienmēr pastāv iespēja, ka Ministru kabineta sēdes dienā iepriekš plānotais jāpielāgo vai jāmaina atbilstoši situācijai un pieņemtajiem lēmumiem. Jārēķinās, ka apstākļi un situācijas mainās, jāmāk noteikt prioritātes un pārplānot iepriekš plānoto, ja nepieciešams.

Pirms sākāt darbu MK, strādājāt Latvijas Universitātes (LU) Komunikācijas un inovāciju departamentā, arī pildot preses sekretāra funkcijas. Ar ko darbs MK atšķiras no darba LU?

Noteikti ar vidi, darba organizāciju un komunikācijas lomu. Ministru kabinetā darba dinamika ir ātrāka un komunikācija ir viena no prioritātēm. Komunikācijas lauks ir plašāks, jāspēj orientēties vairākās jomās un domāt vairākos virzienos vienlaikus, jo Ministru kabinetā tiek skatīti dažādu nozaru jautājumi.

Pirms vairākiem gadiem, vēl pirms karjeras veidošanas LU, strādājāt Valsts kancelejā. Kāpēc toreiz aizgājāt?

Tā bija mana pirmā darbavieta, pirmā pieredze, nostrādāju Valsts kancelejā četrus gadus, un bija vēlme izzināt ko jaunu, plašākam profesionālajam skatam. Gribēju zināt, kā ir citur strādāt komunikācijas nozarē.

Par preses sekretāri MK kļuvāt pērn 10. jūlijā. No tā brīža līdz šodienai – kas ir bijis visgrūtākais, pildot amata pienākumus?

Situācijas ir dažādas. Kā jebkurā darbā, rodas arī problēmsituācijas, neparedzēti jautājumi, uz kuriem jārod atbildes. Bet tā uzreiz pateikt, kas ir visgrūtākais, nevaru. Galvenais ir neapjukt un spēt rīkoties stresa situācijās. Protams, konstruktīva sadarbība un kolēģu atbalsts ir neatsverams, taču pilnīgi noteikti varu teikt, ka darbs ir izaicinošs.

Noteikti atceraties, kādi bija uzdevumi pretendentam uz preses sekretāra vietu MK. Interneta medijos rakstīja, ka pretendentiem bija jāizstrādā MK sēdē izskatāmo jautājumu komunikācijas plāns, jāpiedalās situācijas simulācijā un jāatbild uz konkursa komisijas pārstāvju jautājumiem. Pastāstiet par šiem uzdevumiem sīkāk.

Komunikācijas plāna izstrāde ir viens no MK preses sekretāra iknedēļas darbiem. Sadarbībā ar ministrijām mums ir jāsaprot, kas būs tie būtiskie jautājumi, kurus izskatīs Ministru kabineta sēdē un kam pievēršama lielāka uzmanība, un ar kādiem komunikācijas instrumentiem un caur kādiem kanāliem savu vēstījumu varam veiksmīgāk nodot.

Vēstījumam ir jābūt skaidram un saprotamam. Plāns atspoguļo ministriju iknedēļas plānus komunikācijai nozares aktuālajos jautājumos, sadarbību starp ministrijām, komunicējot par jautājumu, kas ietekmē vairākas nozares, kā arī visām iesaistītajām pusēm ļauj sekot līdzi arī citām aktuālām nedēļas tēmām. Komunikācijas plāna mērķis – komunikācijas par sabiedrībai būtiskiem jautājumiem plānošana un koordinēšana.

Esam par modernu komunikāciju. Mēs skaidrojam lēmumus, rakstot ne tikai preses relīzes, bet arī ierakstot audio, veidojot video, GIF, vizualizācijas, infografikas. Tāpat aktīvi izmantojam sociālos tīklus – "Twitter", "Facebook", "Instagram", "Flickr", "Youtube" un "LinkedIn". Mūsu mērķis ir nodot vēstījumu, lai tas būtu vienkāršs, skaidrs, ērti un ātri uztverams, kā arī saprotams.

Bet, atgriežoties pie konkursā dotajiem uzdevumiem, tad situācijas simulācija bija, manuprāt, visgrūtākā. Uz vietas bija jāpiedāvā plāns – reāls risinājums krīzes komunikācijai.

Kādas ir jūsu karjeras ambīcijas?

Noteikti neapstāties pie sasniegtā, bet profesionāli augt un attīstīties. Nekad neesmu baidījusies no jauniem izaicinājumiem.

Par ko vēlējāties kļūt bērnībā, par ko sapņojāt?

Bērnudārza izlaiduma kartītē rakstīju, ka vēlos kļūt par skolotāju. Labi, ka neesmu.

Kopā ar diriģentu un mūzikas pedagogu Jāni Erenštreitu
Foto no S. Spurķes personīgā arhīva
Vai ir kādi notikumi, personības, kas jūs ir iedvesmojušas vai ietekmējušas jūsu dzīvi?

Manuprāt, katrs pats veidojam dzīvi un izdarām izvēles. Bet varu teikt lielu paldies tiem cilvēkiem, kuri bijuši blakus manas dzīves svarīgos brīžos un notikumos – palīdzējuši, atbalstījuši un motivējuši, likuši noticēt savām spējām un mudinājuši nenobīties. Piemēram, profesionālajā jomā man tiešām ir paveicies ar maniem vadītājiem – esmu profesionāli augusi, bet, pats galvenais, turpinu no viņiem iedvesmoties un pilnveidoties.

Kādas ir jūsu ārpusdarba aktivitātes, hobiji?

Esmu par aktīvu dzīvesveidu, enerģiju smeļos sportojot. Nākamajā sezonā ir doma kļūt par vienu no MTB maratona dalībniekiem.

Ļoti patīk arī teātris.

Kāds ir jūsu dzīves moto?

Dzīves moto laikam nebūs tas, kas liek pie kaut kā pieturēties vai uz kaut ko virzīties. Vados pēc dzīves situācijām, notikumiem un savām sajūtām.

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'mediji  

  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
Teātrī nedrīkst atļauties kļūdīties 
Viedokļi/Personība  26.01.2018
Pārmaiņu vadītāja 9
Viedokļi/Personība  19.01.2018
Darbs komunikācijas nozarē neļauj ieslīgt rutīnā 
Viedokļi/Personība  12.01.2018
Domāt arī par to, kas nepilda maku 2
Viedokļi/Personība  21.12.2017
Laima Slava: Grāmata ir mūžīga vērtība 
Viedokļi/Personība  08.12.2017
Ar vēlmi un gatavību mācīties 
Viedokļi/Personība  24.11.2017
“Papīra formas” notāri ir drīza pagātne. Top “digitālais notārs” 1
Viedokļi/Personība  03.11.2017
Zāļu reģistrētājs, kas uz darbu brauc ar riteni 
Viedokļi/Personība  16.06.2017

 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti