viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 

Raivja Dzintara atklāta vēstule Valsts prezidentam, saistībā ar tā dēvēto "oligarhu lietu"


Raivis Dzintars,
Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs

28.07.2017
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Saistībā ar tā dēvēto “oligarhu sarunu” publiskošanu Jūs esat paudis atbalstu Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidei. Vēl jo vairāk – lai nepieļautu atsevišķu ietekmīgu cilvēku un to apšaubāmas darbības ēnu pār Latvijas parlamentu un politisko vidi kopumā, Jūs aicinājāt Saeimu nekavēties ar šādas izmeklēšanas komisijas izveidi un sasaukt tās sēdi iespējami ātrāk.

Krievijas iespējamā ietekme un Kremļa sadarbības partnera "Saskaņas" lobēšana ir jautājums, kas "oligarhu sarunu" kontekstā Nacionālās apvienības vēlētājiem ir viens no būtiskākajiem. Šādos apstākļos balsojums par Ingunu Sudrabu kā izmeklēšanas komisijas vadītāju ne tikai palielina sabiedrības neuzticību, bet demonstrē ņirgāšanos un visatļautību.

Inguna Sudraba iespējamās "oligarhu sarunās" minēta kā premjers, par kuru nolemts Maskavā. Neatkarīgas Latvijas amatpersona nav izraugāma Maskavā. Jau šādai iespējamībai vajadzētu kalpot par politiskās vides mobilizējošu faktoru, lai izteikumus rūpīgi izmeklētu. Ar šādu aicinājumu esmu personīgi vērsies Drošības policijā. Arī parlamentārai izmeklēšanas komisijai šī epizode būtu jāizanalizē un jāsniedz pilsoņiem pārliecinošas atbildes. Šādas komisijas vadību atklātā balsojumā uzticēt pašai Ingunai Sudrabai no attiecīgo politiķu puses ir amorāls un bīstams izaicinājums. Tā ir rotaļāšanās ar Latvijas valstiskumu, ko neatkarīgi no politiskās piederības un pārliecības mēs nedrīkstam pieļaut.

10. Saeimas vairākuma balsojums par aizliegumu veikt kratīšanu tā brīža deputāta Ainara Šlesera dzīvesvietā bija simbolisks solis, kas toreiz lika prezidentam izšķirties par parlamenta atlaišanu. Minētais balsojums ciniskuma apmērā, manuprāt, atpaliek no tā, ko Saeima nupat piedzīvoja izmeklēšanas komisijas vadības vēlēšanās.

Prezidenta kungs! Nacionālā apvienība rosinās atcelt izmeklēšanas komisijas vadītāju jau tuvākajā komisijas sēdē. Aicinu Jūs aktīvi iesaistīties, uzrunāt partiju pārstāvjus un panākt, ka apkaunojošais balsojums jau drīzumā kļūst par izlabotu kļūdu. Šis nav jautājums par parlamenta demokrātiski izdarītu izvēli. Balsojums, kas simbolizē attieksmi pret draudiem nacionālai drošībai, vienojis nekur neformulētu politisku aliansi, no dažādu partiju, tai skaitā "Saskaņas" pārstāvjiem. Notikušais uzticību Latvijas valstiskumam var ievainot vairāk nekā ārvalstu hibrīdkara elementi, ja vien šis gadījums nav par tādu jau uzskatāms.

Valsts prezidenta goda lieta un pienākums ir šādās situācijās apliecināt savu ietekmi un varēšanu. Gaidot Jūsu rīcību,

 

ar cieņu,
Raivis Dzintars
Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti