viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 

Atklātā vēstule Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim


Jānis Volberts,
Biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" direktors

26.07.2017
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Latvijas Valsts prezidentam
Raimondam Vējonim
Pils laukums 3, Rīga, LV-1900

Augsti godātais Valsts prezidenta kungs!

Sabiedrība par atklātību – Delna izsaka pateicību par Jūsu iesaisti tā sauktās  Oligarhu lietas risināšanā.

Apsveicams ir Jūsu lēmums aicināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju veikt visu Rīdzenes sarunu izpēti kvalitatīvi un maksimāli ātri, tāpat paustais atbalsts parlamentārās komisijas izveidei. Taču Jūsu aicinājums sarunās iesaistītās amatpersonas izvērtēt savu lomu un uzņemties atbildību, nav sasniedzis dzirdīgas ausis iesaistīto amatpersonu vidū un radījis neizpratni plašākā sabiedrībā – vai Jūs kā Valsts prezidents aizstāvat valsts un sabiedrības intereses?

Pēc Nacionālās Drošības padomes sēdes 2017.gada 12.jūlijā Jūs teicāt: "Mēs esam pietiekami stipri, lai pieņemtu nepieciešamos lēmumus un rīkotos atbilstoši valsts un sabiedrības interesēm." Rīdzenes sarunas liecina par vairāku amatpersonu, tostarp divu ministru - zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) un satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) – tuvajām attiecībām ar Aināru Šleseru un Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij/ZZS), kas sabiedrībai rada aizdomas, vai uz ministriem netiek izdarīta ietekme, lai panāktu viņiem savtīgi labvēlīgus Ministru kabineta lēmumus. Brīdī, kad ministri un valdības vadītājs izvēlas "apslāpēt emocijas" (Kučinska teiktais 20.07.2017. žurnālā "IR"), uzskatām, ka Jums jārīkojas sabiedrības interesēs. 

Atbalstām Jūsu lēmumu izvērtēt visa procesa profesionalitāti, sniegt priekšlikumus nepieciešamām izmaiņām ilgtermiņā un attiecīgi rīkoties. Atgādinām par Delnas un domnīcas PROVIDUS 12.Saeimai kopīgi iesniegtajiem "10 svarīgākajiem darbiem labākai un godīgākai Latvijai", kas satur 45 konkrētus uzdevumus. Apkopojot Saeimas paveikto uz 2017.gada maiju, tika secināts, ka pilnībā izpildīti tikai 4 un daļēji izpildīti 16 uzdevumi. (Plašāka informācija: http://ej.uz/cxws). Lai veicinātu atklātību, tiesiskumu un stiprinātu demokrātiju Latvijā, aicinām Jūs iestāties par šo uzdevumu pēc iespējas ātrāku izpildi.

Patiesā cieņā
Jānis Volberts
Biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" direktors

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti