viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Rīgas stratēģiskās komunikācijas dialogā 2017, 2017. gada 5. jūlijā, Latvijas Nacionālā bibliotēkā


Valsts prezidents
06.07.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Augsti godātā prezidentes kundze, ekselences, dāmas un kungi!

Man ir gods sveikt jūs "Rīgas stratēģiskās komunikācijas dialogā 2017". Esmu priecīgs, ka konference ir pulcējusi tik plašu politikas veidotāju, komunikācijas ekspertu un akadēmiskās pasaules pārstāvju loku. 

Pēdējos trijos gados mēs esam piedzīvojuši lielas ģeopolitiskas izmaiņas. No Austrumiem mūs ietekmē Krievijas dezinformācijas un propagandas darbības ar mērķi iespaidot sabiedrisko domu un ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesus visā transatlantiskajā kopienā. No Dienvidiem nākošā, intensīvā Daesh informācijas kampaņa spēj radikalizēt sabiedrības vieglāk ievainojamo daļu, veicināt kaujinieku rekrutēšanu, kā arī veidot baiļu atmosfēru mūsu sabiedrībās.

Man ir prieks, ka mēs esam izvēlējušies veidu, kā atbildēt uz šiem izaicinājumiem, nenonākot pretrunā ar mūsu demokrātiskajām vērtībām un brīvībām. Mēs neiesaistāmies pret propagandu vērstās kampaņās. Tā vietā mēs ieguldām mūsu mediju prasmju attīstībā un profesionālā žurnālistu darbā, kas palīdzēs stiprināt mūsu cilvēku kritisko domāšanu un atmaskot melus. Melu vietā mēs izvēlamies patiesību un tāpēc esam šeit, šajā konferencē.

Dažu gadu laikā mēs esam sasnieguši daudz – gan ES, gan NATO ietvarā. NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs Rīgā ir viens no izciliem mūsu apņemšanās piemēriem, lai stātos pretim gan no Dienvidiem, gan no Austrumiem nākošajai propagandai un dezinformācijai.

ES Austrumu Stratēģiskās komunikācijas operatīvā grupa sniedz nenovērtējamu atbalstu, lai atklātu Krievijas dezinformāciju un stiprinātu mūsu partneru noturību.

Žurnālistu 2015. gadā izveidotais Baltijas mediju izcilības centrs palīdz stiprināt neatkarīgu augstas kvalitātes žurnālistu darbu un mediju prasmes Baltijas valstīs un Austrumu partnerības valstīs.

Nesen atklātais Eiropas hibrīddraudu apkarošanas izcilības centrs Helsinkos ir lielisks ES un NATO sadarbības piemērs.

Tomēr mums vēl daudz ir jāpaveic un jāiemācās. Esmu pārliecināts, ka ciešākai NATO un ES sadarbībai stratēģiskās komunikācijas jomā ir jākļūst par vienu no mūsu prioritātēm, īpaši saistībā ar NATO paplašināto klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā. Esam piedzīvojuši dezinformācijas kampaņas ar mērķi ietekmēt gan mūsu, gan partneru viedokļus. Mēs nevaram nereaģēt uz šādiem mēģinājumiem izmantot mūsu demokrātiskās vērtības, slēpjoties aiz vārda un preses brīvības.

Šodienas situācija tomēr ir daudz citādāka nekā pirms pāris gadiem. Mēs skaidri apzināmies dezinformācijas un propagandas ietekmi un kopīgi strādājam, lai rastu risinājumus šiem izaicinājumiem gan Latvijā, gan ES līmenī. Jautājumu loks ir plašs - sākot no pārrobežu apraides brīvības un koordinācijas trūkuma starp ES dalībvalstīm ļaunprātīgas izmantošanas un beidzot ar informācijas trūkumu par patiesajiem plašsaziņas līdzekļu īpašniekiem. Atbildīgi, patiesi, objektīvi un atklāti plašsaziņas līdzekļi ir demokrātiskas sabiedrības galvenā iezīme.

Dāmas un kungi!

Esmu pārliecināts, ka, pateicoties mūsu kopīgam darbam, "pēcpatiesības" un "viltus ziņu" laiks var kļūt par pagātni. Mēs apzināmies draudus, palielinām sabiedrības informētību un, pats galvenais, mēs strādājam pie risinājuma.

Noslēgumā es vēlos pateikties NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centram un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai par šī pasākuma organizēšanu. Novēlu jums produktīvu diskusiju, kas noteikti kalpos kā iespēja stiprināt mūsu saiknes, sadarbību un komunikāciju.

Vēlos pabeigt savu uzrunu ar Budas vārdiem: "Pasaulē ir trīs lietas, ko nav iespējams noslēpt – saule, mēness un patiesība."

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija izglītības_saturs Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība interneta_pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika politika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība SAB sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti