viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Latgales Simtgades kongresā Rēzeknē 2017. gada 5. maijā


Valsts prezidents
08.05.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0


Saistītie resursi

Tiesību akti Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze!

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs!

Godātie Saeimas deputāti! Ministri!

Dāmas un kungi!

Esam ienākuši mūsu valsts – Latvijas simtgades svinībās. Šīs svinības mēs sākam ar Latgali. Šodien Rēzeknē mēs svinam un atceramies Latgales kongresu. Pirms simts gadiem šeit tika nolemts, ka mēs visi esam viena tauta un nākotne mums var būt tikai kopīga. Latgales latvieši apvienojās ar Vidzemes un Kurzemes latviešiem vienā tautā un likteņa kopībā. Tikai kā vienota tauta mēs spējām pieprasīt savu valsti. Tikai visi kopā mēs bijām spēks, kas to izcīnīja.

Latgales kongress mūsu tautai deva ticību pašiem sev un spēku nākotnei. Šeit pirms simts gadiem ar nesatricināmu paļāvību skanēja mūsu tautas lūgšana "Dievs, svētī Latviju". Šeit mēs ar lepnumu pateicām, ka "atzeidami latwisus, kuri dzeiwoj Witebskas gübernē, tai ari kurzemnikus un widzemnikus par vinu latwisu tautu, nuspridem apsawinot ar Kurzemes un Wydzemes latwisim".

Latgales kongresā degtā ticības liesma veda mūs pretī Latvijas valsts proklamēšanai 1918. gada 18. novembrī un uzvarai Brīvības cīņās, kuras vainagoja tieši Latgales atbrīvošana.

Latgales kongresā mēs mācījāmies būt vienoti un uzticēties viens otram. Mēs mācījāmies, ka lielas lietas var sasniegt, meklējot kopīgo, kas vieno, nevis šķir un šķeļ. Latgales kongress mums atgādina, ka Latvija kļuva iespējama tad, kad mēs domājām vairāk par visas tautas nākotni, nevis sava pagasta vai novada labumu. Katram atsevišķi meklējot labāko nākotni, visdrīzāk mums pašiem savas valsts nebūtu bijis. Vienoti Latvijai – tas ir Latgales kongresa vēstījums nākotnei, kas iekalts arī Latgales Māras piemineklī.

Latgalieši!

Bieži mēdzam teikt, ka Latgale ir trešā zvaigzne Latvijas ģerbonī. Man gan liekas, ka Latgale ir pirmā zvaigzne, kas iedegās Rēzeknes kongresā Latvijas austrumos, mums vēstījot par Latvijas sākumu. Latgale ir mūsu Latvijas dvēsele un sirdsapziņa.

Es zinu, ka šajā novadā dzīvo un strādā lieli Latvijas patrioti, latviskās identitātes un valstiskuma uzturētāji. Jūs visos laikos esat spējuši saglabāt savu ticību, valodu un latvisko stāju. Jūs visos laikos esat bijuši par Latviju. Latgali raksturo tās lielais gara spēks, viesmīlība un atvērtība. Latgaliešu valoda ir viena no latviešu valodas dzīvības saknēm un mūsu Latvijas kopīgā bagātība. Leposimies ar to un strādāsim kopīgi, lai saglabātu šo bagātību.  Cilvēki, kas dzīvo Latgalē, spēj gāzt kalnus.

Dāmas un kungi!

Šodien vēlos uzsvērt katoļu baznīcas lomu tautas garīgajā atdzimšanā, it īpaši tās redzamākā pārstāvja, Saeimas deputāta un garīdznieka Franča Trasuna izcilo devumu, organizējot Latgales kongresu. Francis Trasuns visa mūža garumā cīnījās par stipru un vienotu Latviju, centās pārvarēt reģionālās atšķirības, mazināt savstarpējo aizvainojumu un aizspriedumu slogu. Viņš vienmēr uzsvēra un aizstāvēja demokrātiskās vērtības.

Francis Trasuns savulaik apgalvoja, ka "visi Latvijā ir viena apvienota tauta, ka Latvija kā viens vīrs stāsies pret ārējo ienaidnieku, lai no kādas puses tas nāktu". Jau apritējuši simts gadi, kuros daudzas vētras ir gājušas pāri mūsu zemei un tautai, bet mūsu Latvija ir un paliek stipra un vienota.       

Būsim lepni par sevi un Latviju! Celsim savu nacionālo pašapziņu, vienmēr augsti vērtēsim savu kultūru, tradīcijas un savu piederību mūsu tautai un valstij!

Latvija mums ir viena, svēta un dārga. Strādāsim Latvijas labā!

Dievs, svētī Latviju! Dievs, svētī Latgali!

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija izglītības_saturs Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interneta_pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika politika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība SAB sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti