viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Ukrainas prezidenta Petro Porošenko un Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa kopīgais paziņojums par godu 25. gadadienai kopš Ukrainas un Latvijas Republikas diplomātisko attiecību nodibināšanas


Valsts prezidenta kanceleja
04.04.2017
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

2017. gada 12. februārī Latvija un Ukraina atzīmēja 25. gadadienu kopš divpusējo diplomātisko attiecību nodibināšanas. Draudzīgās attiecības starp mūsu valstīm balstās uz kopīgām vēsturiskām tradīcijām, kā arī uzticību Eiropas vērtībām un starptautisko tiesību normām. Šobrīd Ukrainas un Latvijas attiecības turpina veiksmīgi attīstīties savstarpējas cieņas, uzticības un atbalsta gaisotnē. Mūsu centieni ir vērsti ne tikai uz savstarpēji izdevīgas divpusējās sadarbības paplašināšanu daudzās abpusēju interešu jomās, bet arī uz Eiropas drošības stiprināšanu un mūsdienu izaicinājumu pārvarēšanu, ar kuriem sastopas starptautiskā sabiedrība.

Mūsu valstis stingri nosoda Krievijas agresiju pret Ukrainu, kuras rezultātā notika nelikumīga pagaidu Ukrainas teritorijas daļas - Krimas Autonomās Republikas un Sevastopoles pilsētas - okupācija. Ukraina augstu vērtē Latvijas politisko atbalstu un praktisko palīdzību cīņā pret Krievijas agresiju un cīņā par Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes atjaunošanu atbilstoši tās starptautiski atzītajām robežām.

 Saglabājoties pašreizējai politiskajai un diplomātiskajai situācijai Donbasā, ko izraisīja Krievijas agresija pret Ukrainu, abas valstis apstiprina nepieciešamību pēc Krievijas Federācijas saistību atbilstoši starptautiskajām tiesībām beznosacījumu izpildes un šo tiesību vispārēji atzītu principu ievērošanas atjaunošanas. Saistībā ar to Latvija un Ukraina aicina starptautisko sabiedrību stiprināt tās solidaritāti ar Ukrainu, kā arī uzsver, ka pret Krieviju ieviestās sankcijas tās agresijas dēļ pret Ukrainu būtu jāsaglabā līdz pilnīgai Minskas līgumu izpildei un Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes atjaunošanai vai pat tās nostiprināšanai agresīvu darbību un spriedzes eskalācijas gadījumā no Krievijas puses.

Latvija apsveic un turpina aktīvi atbalstīt Ukrainas virzību uz Eiropas un Eiroatlantisko integrāciju. Sekmīga Asociācijas nolīguma starp Ukrainu un ES izpilde ir svarīgs kopīgs uzdevums. Ukraina uzrāda panākumus šajā procesā un ir apņēmusies turpināt reformu īstenošanu. Tajā pašā laikā valstij ir nepieciešama papildu palīdzība no starptautiskās sabiedrības, jo sevišķi Eiropas valstu kopienas puses iekšējo pārmaiņu īstenošanā. Ukraina ir dziļi pateicīga Latvijai par nozīmīgu atbalstu un praktisko palīdzību reformu īstenošanas gaitā.

Mēs pozitīvi vērtējam Asociācijas nolīguma starp Ukrainu un Eiropas Savienību īstenošanas efektivitāti, kurš piedāvā ievērojamas priekšrocības gan Ukrainai, gan ES. Nolīgums ir arī labs pamats labvēlīgākas uzņēmējdarbības vides attīstībai Ukrainā, lai piesaistītu ārvalstu investīcijas. Tādēļ mēs ceram uz netraucētu tā ratifikācijas procesa pabeigšanu. Latvija atbalsta arī ātru lēmumu pieņemšanu par bezvīzu režīma noteikšanu Ukrainas pilsoņiem ceļošanai uz Šengenas līguma dalībvalstīm.

Latvija un Ukraina turpinās aktīvu darbību ievērojamā divpusējās sadarbības potenciāla izmantošanā ekonomikā, zinātnē un tehnoloģijās, izglītībā, kultūrā un humānās palīdzības jomā, kā arī daudzās citās savstarpējo interešu jomās, lai stiprinātu saikni starp pilsētām un reģioniem, lai attīstītu cilvēku savstarpējos personiskos kontaktus un nodrošinātu ukraiņu kopienas intereses Latvijā un latviešu kopienas intereses Ukrainā.

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti