viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 

Labvēlīgāki aizdevumu atbalsta nosacījumi uzņēmējdarbības uzsācējiem


LV portāls
02.02.2018

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Šodien, 2. februārī, stājas spēkā grozījumi noteikumos par mikroaizdevumiem un starta aizdevumiem, kas paplašina potenciālo atbalsta saņēmēju loku, kā arī pagarina izsniegto aizdevumu atmaksas termiņu, nosakot labvēlīgākus to izmantošanas nosacījumus.

Tā kā Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.–2020. gada plānošanas perioda regulējums nenosaka kritērijus jaunuzņēmumu darbības laikam, kā arī, ņemot vērā nozares vispārpieņemto praksi un Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā noteikto, turpmāk "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" starta aizdevumu saimnieciskās darbības uzsākšanai varēs saņemt uzņēmumi līdz piecu gadu vecumam, nevis līdz trīs gadu vecumam, kā tas bija noteikts iepriekš.

Līdz ar grozījumiem mainīti arī kritēriji attiecībā uz uzņēmumu juridisko formu. Līdz šim spēkā esošie Ministru kabineta (MK) noteikumi ierobežoja pieteikšanos aizdevumam, ja persona nav reģistrējusies Latvijas Uzņēmumu reģistrā kā komersants, piemēram, kā sabiedrība ar ierobežotu atbildību vai individuālais komersants. Līdz ar to minētais regulējums ierobežoja potenciālo aizdevuma saņēmēju loku un izvirzīja papildu administratīvo prasību reģistrēties kā komersantam. Ar šiem MK noteikumu grozījumiem tiek paplašināts starta aizdevuma saņēmēju loks, un turpmāk neviens no iespējamiem pretendentiem vairs netiks ierobežots, balstoties uz tā juridisko nodibinājuma formu. Aizdevuma pretendenti varēs būt personas, kuras veic saimniecisko darbību un tiek reģistrētas Valsts ieņēmumu dienestā.

Līdz šim, īstenojot atbalsta programmu, bija gadījumi, kad aizdevuma pretendents bija dalībnieks komersantā, kas ilgstoši nav veicis saimniecisko darbību. Lai atvieglotu šīs mērķa grupas pieteikšanos atbalstam, MK noteikumi precizēti, nosakot, ka fiziskai personai, saimnieciskās darbības veicējam vecumā līdz pieciem gadiem, vai pieredzējušam saimnieciskās darbības veicējam, kurš atbalstu vēlas saņemt saimnieciskās darbības uzsākšanai citā darbības jomā, nav būtiska līdzdalība citā komersantā pieteikuma iesniegšanas brīdī (nevis pēdējā gada laikā, kā tas bija noteikts līdz šim).

Līdz šim starta aizdevumu atmaksas termiņš nevarēja pārsniegt astoņus gadus. Taču maksimālais starta aizdevuma apjoms ir 150 000 eiro, un tā atmaksa astoņu gadu laikā rada būtisku iespaidu uz aizdevuma saņēmēja naudas plūsmu, īpaši pirmajos darbības gados, kā arī gadījumos, ja aizdevuma mērķis ir investīcijas industriālā nekustamajā īpašumā. Aizdevuma saņēmējiem pirmajos darbības gados aizdevuma pamatsummas maksājumi veido proporcionāli lielu daļu no darbības izmaksām, attiecīgi arī komersantiem nav pietiekamu apgrozāmo līdzekļu saimnieciskās darbības attīstīšanai.

Līdz ar grozījumiem MK noteikumos maksimālais aizdevuma termiņš tiek pagarināts līdz desmit gadiem, bet tādām darbībām kā nekustamā īpašuma iegāde, būvniecība vai rekonstrukcija – līdz 15 gadiem, lai saimnieciskās darbības pirmajos gados būtu iespējami mazāki pamatsummas maksājumi.

MK noteikumi Nr. 57 "Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 31. maija noteikumos Nr. 328 "Noteikumi par mikroaizdevumiem un starta aizdevumiem"" apstiprināti šā gada 23. janvāra Ministru kabineta sēdē.

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'iesācējuzņēmumi  

  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija izglītības_saturs Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība interneta_pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika politika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība SAB sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti