viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 

Infografika: Latvijas simtgades projekts “Latvijas skolas soma”


Aiga Dambe, LV portāls; Elīna Gulbe, LV portāls
18.04.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +1
-0


Saistītie resursi


 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +1 -0

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir viens no Latvijas valsts simtgades svinību apjomīgākajiem projektiem. Tā īstenošanai atvēlēti 13,5 miljoni eiro jeb 40% no svētku norisei paredzētā valsts finansējuma. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēdē, stāstot par projekta virzību, Latvijas valsts simtgades izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna mudināja uz šo projektu raudzīties ne tikai kā uz skolēniem sniegtu dāvanu Latvijas valsts simtgadē, bet arī iespēju mazināt sociālo nevienlīdzību, celt izglītības procesa kvalitāti un dot jaunas iespējas kultūras nozarei.
Publikāciju cikls, valsts simtgadi sagaidot.

Iecerēts, ka projekts "Latvijas skolas soma" aizsāksies 2018. gada septembrī. Tā mērķis – nodrošināt skolēniem iespēju iepazīt Latvijas kultūras vērtības. Aija Tūna komisijas sēdē uzsvēra, ka projekta plānotās darbības nav kaut kas paralēls izglītības programmai, bet palīdz īstenot nacionālajā izglītības standartā izvirzītos mērķus. "Kvalitatīvas izglītības rezultāts ir cilvēks, kurš zina, mīl, strādā savas valsts labā, un kultūrai tajā ir liela nozīme," norādīja A. Tūna.

Projektam piešķirtie 13,5 miljoni eiro paredzēti gan skolēnu ekskursijām, gan pasākumu organizēšanai skolās, tāpat arī jaunu kultūras piedāvājumu radīšanai un sadarbības sekmēšanai starp skolām un kultūras institūcijām. Pašlaik projektam piešķirtā finansējuma pietiek, lai iniciatīvu īstenotu trīs gadu garumā un tajā ik mācību gadu iesaistītu apmēram 200 000 skolēnu. A. Tūna skaidroja, ka šajā skaitā būtu jāiekļauj ne tikai vispārējās izglītības iestāžu audzēkņi, bet tie, kuri iegūst profesionālo izglītību: "Nav pamata, kāpēc uz viņiem šī programma varētu neattiekties." Iniciatīvas finanšu plūsmas mehānisms, administrēšanas un atskaišu sagatavošanas noteikumi vēl jāizstrādā, bet iecerēts, ka plānoto aktivitāšu īstenošanai piešķirtais finansējums tiks sadalīts pa pašvaldībām un tās organizēs līdzekļu sadali starp skolām. Katram skolēnam ik gadu plānots atvēlēt 14 līdz 17 eiro.

Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra veiktais pētījums par projekta "Latvijas skolas soma" ieviešanu izglītības iestādēs liecina, ka pašlaik izvēle par to, kādus kultūras notikumus skolēniem vajadzētu apmeklēt, lielākoties ir klases audzinātāju ziņā, kas nozīmē, ka ne vienmēr apmeklētajām norisēm ir pilnvērtīga saistība ar mācību saturu. Tāpat atklājies, ka dažās klašu grupās (no 5. līdz 6. klasei un no 7. līdz 9. klasei) gandrīz 20% skolēnu mācību gada laikā nav apmeklējuši nevienu kultūras pasākumu. Kā lielākie šķēršļi minēti tieši finansiālās grūtības, kuras identificētas dažādos veidos – biļešu cenā, transporta izmaksās, attālumā vai vecāku ierobežotajās spējās līdzmaksāt. Tomēr minēts arī metodiskā atbalsta trūkums un sadarbības starp nozarēm nepieciešamība. Pētījuma rezultāti rāda – ja sākumskolas posmā kultūras notikumu, kurus apmeklēt, ir samērā daudz, tad vidusskolā to skaits krasi sarūk. Par to liecina arī Kultūras ministrijas apkopotais kultūras pasākumu piedāvājums, kur redzams, ka īpaši neliels ir teātru, mūzikas, koncertu organizāciju piedāvājums. Šo situāciju iecerēts uzlabot ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas starpniecību.

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'svētki  'vēsture  

  Ieteikt:  +1
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti