viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Saeima lems par atbalstu Rail Baltica projekta tālākai virzībai


Saeima
14.03.2018
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Saeima ceturtdien, 15.martā, skatīs lēmuma projektu saistībā ar atbalstu Rail Baltica projekta tālākai virzībai. Tajā pausts aicinājums Ministru kabinetam sniegt visu nepieciešamo atbalstu sekmīgai ātrgaitas dzelzceļa projekta īstenošanai un aicinājums Lietuvas un Igaunijas parlamentiem atbalstīt projekta virzību.

Pirmajā lasījumā rītdien plānots skatīt Zvejniecības likuma grozījumus. Tie paredz, ka laivas un kuģus būvēt un remontēt jūras piekrastes tauvas joslā, kā arī zvejnieku un ūdenstūristu apmetnes ierīkot varēs vietās, kur to pieļauj vietējās pašvaldības teritorijas plānojums.

Deputāti otrajā lasījumā lems par likuma grozījumiem, kas nepieciešami, lai pilnveidotu regulējumu revīzijas pakalpojumu sniegšanas jomā.

Sēdes darba kārtībā ir arī lēmuma projekts par kolektīvā iesnieguma "Par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā" noraidīšanu, kā arī par Saeimas šī gada ziemas sesijas slēgšanu un pavasara sesijas sākšanu.

Saeimā ir iesniegti vairāki jauni likumprojekti, un rītdien deputāti lems par to nodošanu izskatīšanai komisijās. To vidū izmaiņas pensiju likumā, kas paredz ieviest pabalstu pārdzīvojušajam laulātajam, un grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, kas paredz daļu uzkrātā fondēto pensiju kapitāla pievienot pārdzīvojušā laulātā pensijas kapitālam.

Komisijām nodot plānots arī grozījumus svētku, atceres un atzīmējamo dienu likumā. Tajos rosināts 16.martu noteikt par Latviešu nacionālo karavīru atceres dienu.

Tāpat Saeimai būs jālemj par Dabas resursu likuma izmaiņu nodošanu komisijām. Plānots, ka šis nodoklis būs jāmaksā arī konkrētiem atkritumu apsaimniekotājiem.

Savukārt, lai likumā noteiktu atalgojumu tām personām, kuras vēlēšanās pieaicinātas palīdzēt vēlēšanu komisiju darbā, pildot iecirkņu komisiju locekļu funkcijas, komisijām plānots nodot grozījumus Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā.

Vēl deputāti lems, vai komisijām nodot likuma grozījumus saistībā ar ierosinājumu ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sagatavošanā ietvert speciālistu sarakstu un norādīt informāciju par personas profesionālās kvalifikācijas atzīšanas apliecību reglamentētajās profesijās.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, ņemot vērā nepieciešamību uzlabot publisko iepirkumu norisi aizsardzības un drošības jomā, lūgusi Saeimu 15.marta sēdē pirmajā lasījumā izskatīt Enerģētikas likuma grozījumus.

Savukārt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūgusi rīt pirmajā lasījumā izskatīt grozījumus Oficiālās elektroniskās adreses likumā. Izmaiņas nepieciešamas, lai nodrošinātu kvalitatīvu oficiālās e-adreses projekta ieviešanu.

Saeimas 15.marta sēdes darba kārtībā ir 27 jautājumi.  

Ceturtdien pulksten 17.00 plānota amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 
Informācijas statuss
Šī sadaļa ir platforma nepastarpinātai valsts iestāžu komunikācijai ar sabiedrību.

 • Par preses relīžu saturu atbild informācijas iesniedzējs. LV portāls publicē iesūtīto informāciju, to nerediģējot un nemainot.
 • Aicinām valsts pārvaldes iestādes paziņojumu iesūtīšanai izmantot e-pastu: pr@lv.lv
Lietotājiem der zināt.

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti