viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Ašeradens: EK atkārtoti apstiprina, ka atbalsts AER ražotājiem Latvijā ir likumīgs


Ekonomikas ministrija
14.03.2018
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens šī gada 13.martā tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Innu Šteinbuku, lai pārrunātu publiskajā telpā izskanējušos LTRK pasūtītajā juridiskajā pētījumā “Ziņojums par aktuālajiem OIK jautājumiem” paustos apgalvojumus un vērtējumu Latvijas valsts īstenotajam atbalstam elektroenerģijas ražotājiem elektroenerģijas obligātā iepirkuma un garantētās maksas par uzstādīto jaudu veidā.

"Eiropas Komisija 2017. gada pavasarī, pēc vairāk kā trīs gadus ilga (skaņošana uzsākta 2013. gada nogalē) izvērtēšanas procesa, ir atzinusi, ka Latvijas sniegtais atbalsts atjaunojamās elektroenerģijas ražotājiem ir bijis likumīgs un atbilstošs Eiropas Savienības iekšējā tirgus prasībām. Tādēļ nav izprotams LTRK publiski paustais apgalvojums, kas apšauba šo EK lēmuma un Latvijas valsts īstenoto atbalsta pasākumu leģitimitāti," tikšanās laikā pauda ekonomikas ministrs A.Ašeradens.

Savukārt EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja I.Šteinbuka klātesošajiem norādīja, ka "EK pieņemtais un publicētais lēmums viennozīmīgi apliecina, ka tā saskaņo Latvijas izveidoto elektroenerģijas ražotāju atbalsta mehānismu un uzskata, ka valsts atbalsts par laika periodu 01.01.2007 – 10.09.2012 ir atļauts saskaņā ar Līguma par ES darbību 107. un 108.pantu." Tāpat pārstāvniecības vadītāja apņēmās nodrošināt EK lēmuma tulkojumu latviešu valodā, lai nepieļautu nepamatotas teksta interpretācijas.

Tikšanās laikā LTRK valdes priekšsēdētājs J.Endziņš iepazīstināja klātesošos ar LTRK juridisko konsultantu, zvērinātu advokātu Jāni Junkeru, kurš ir LTRK pasūtītās juridiskās analīzes "Ziņojums par OIK aktuālajiem jautājumiem" autors. Juridiskās analīzes autors savā darbā izvirza tēzi par to, ka "Latvijas Republika, uzsākot [valsts atbalsta] pasākumu īstenošanu 2007. gadā ir piešķīrušas atbalsta pasākumam likumīgo spēku pirms Eiropas Komisijas gala lēmuma pieņemšanas (gala lēmums pieņemts 2017. gada 24 .aprīlī) [..]". "Tiesiskās sekas, kas izriet no šādas nelikumības ir tā atgūšana nolūkā atjaunot iepriekšējo situāciju. Turklāt arī tas, ka Eiropas Komisija ir atzinusi atbalstu par saderīgu ar iekšējo tirgu, saglabā valsts pienākumu, atbilstoši valsts tiesībām uzdot atgūt šo atbalstu [..]."

LTRK vadītājs J.Endziņš tikšanās laikā uzsvēra: "Galvenais LTRK mērķis enerģētikas jomā ir panākt, ka elektroenerģijas izmaksas Latvijā ir konkurētspējīgas. Šajā ziņā viens no virzieniem ir samazināt kopējo OIK apjomu. Lai apzinātu iespējamos ceļus, LTRK pasūtīja ārpakalpojumā juridisko izpēti OIK regulējumam. Sagatavotais atzinums šobrīd ir publiski pieejams. Minētajā atzinumā, cita starpā, ir analizēts arī jautājums par OIK kā valsts atbalstu un no tā izrietošās tiesiskās sekas. Lai LTRK izlemtu par savu pozīciju šajā aspektā, šos jautājumus turpinām analizēt, un te lieti noder arī šodienas nepastarpinātā saruna ar Eiropas Komisijas un Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem."

Informācijai:

Saskaņā ar Eiropas Savienības 2009.gadā izvirzītajiem klimata un enerģētikas mērķiem līdz 2020. gadam Latvijai ir noteikts juridiski saistošs mērķis nodrošināt atjaunojamās enerģijas īpatsvaru enerģijas galapatēriņā – 40% apmērā. Attiecīgi, lai sekmētu izvirzītā mērķa sasniegšanu un veicinātu enerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem un augstas efektivitātes koģenerācijā, Latvijā kā atbalsta instruments tiek izmantots elektroenerģijas obligātais iepirkums un jaudas maksa par elektrostacijā uzstādīto elektrisko jaudu. 2017. gada 24. aprīlī EK ir pieņēmusi lēmumu valsts atbalsta lietā "Atbalsts elektroenerģijas ražotājiem", secinot, ka Latvijā esošais atbalsta mehānisms elektroenerģijas obligātā iepirkuma un garantētās maksas par uzstādīto jaudu veidā atbilst Eiropas Savienības iekšējā tirgus prasībām.

 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 
Informācijas statuss
Šī sadaļa ir platforma nepastarpinātai valsts iestāžu komunikācijai ar sabiedrību.

 • Par preses relīžu saturu atbild informācijas iesniedzējs. LV portāls publicē iesūtīto informāciju, to nerediģējot un nemainot.
 • Aicinām valsts pārvaldes iestādes paziņojumu iesūtīšanai izmantot e-pastu: pr@lv.lv
Lietotājiem der zināt.

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti