viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

K.Gerhards informē M.Kučinski par VARAM 2017. gadā paveikto un 2018. gadā plānoto


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
18.01.2018
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards ar Ministru prezidentu Māri Kučinski pārrunāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) 2017. gadā paveikto un 2018. gadā plānotās aktivitātes vides aizsardzības, reģionālās attīstības, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) politikas, Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju jomā. Tikšanās notika 2018. gada 12. janvārī.

Ministrs K.Gerhards atzīmēja: "Ministrijai 2017. gads ir bijis ļoti intensīvs un lieliem izaicinājumiem bagāts. Visos gadījumos esam spējuši ātri rīkoties un sakārtojuši likumdošanu ilgtspējīgai Latvijas attīstībai, kas turpmāk ļaus risināt problēmas nākotnē. Tāpēc esmu pārliecināts, ka 2018. gadā veiksmīgi turpināsim iepriekš iesāktos darbus!"

2017. gadā VARAM panāca, ka Latvijā nevarēs ievest atkritumus, kuriem nebūs skaidri noteikta pārstrādes vieta un šobrīd ir noteiktas stingrākas prasības un pastiprināta kontrole atkritumu apsaimniekošanā. Vides aizsardzības jomā būtiski atzīmēt, ka ir izstrādāts zaļā publiskā iepirkuma aprites cikla aprēķināšanas modelis, kas ļauj izvēlēties preces un pakalpojumus ar iespējami mazāku ietekmi uz vidi.

Reģionālajā attīstībā svarīgs solis ir Latgales speciālās ekonomiskās zonas darbības uzsākšana, kas veicinās darbavietu izveidi reģionā. Daudzviet ir uzlabota pašvaldības atbalsta kārtība pirmsskolas izglītībai. Iepriekšējā gadā ir veiksmīgi uzsākta iniciatīva "Ģimenei draudzīga pašvaldība", kas tiks īstenota arī nākamajā gadā. Tādā veidā pašvaldības tiek iedrošinātas domāt par ģimenei draudzīgāku pakalpojumu un infrastruktūras izveidi.

ES investīciju jomā ir nodrošināta 2014-2020. plānošanas perioda investīciju pieejamība vides, IKT un reģionālajai attīstībai 691,24 milj. eiro apmērā, kā arī tiek turpināta Inčukalna projekta īstenošana.

Savukārt IKT politikā VARAM ir panākusi, ka valsts un pašvaldību vienotais klientu apkalpošanas centru tīkls tagad aptver 81% Latvijas pašvaldību. Tādējādi nodrošinot publisko pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Tāpat ir izveidots Latvijas atvērto datu portāls un izstrādāts Datos balstītas sabiedrības rīcības plāns.

VARAM iesāktie darbi 2017. gadā, kas tiks turpināti šogad – pilnveidots zemes dzīļu regulējums, izstrādāta kūdras un citu zemes dzīļu resursu ilgtspējīgas izmantošanas stratēģija, sagatavoti priekšlikumi – mērķdotācijas pašvaldību uzņēmējdarbības infrastruktūras uzlabošanai, nodefinēti Latvijas mērķi un darbības virzieni oglekļa mazietilpīgai attīstībai un pielāgošanās klimata pārmaiņām un sagatavots Jūras telpiskais plānojums. Ieviesīsim e-adresi, kas nodrošinās saziņu starp valsti un iedzīvotājiem.

 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 
Informācijas statuss
Šī sadaļa ir platforma nepastarpinātai valsts iestāžu komunikācijai ar sabiedrību.

 • Par preses relīžu saturu atbild informācijas iesniedzējs. LV portāls publicē iesūtīto informāciju, to nerediģējot un nemainot.
 • Aicinām valsts pārvaldes iestādes paziņojumu iesūtīšanai izmantot e-pastu: pr@lv.lv
Lietotājiem der zināt.

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti