viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Kučinskis: Latvija sevi Japānā piesaka globālā finanšu tehnoloģiju tirgū


Ministru prezidenta birojs
07.12.2017
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 7. decembrī, Tokijā atklāja Japānas – Latvijas biznesa semināru “World FinTech Day Latvia”.

Uzrunājot klātesošos abu pušu ekonomikas ekspertus un uzņēmējus, M. Kučinskis norādīja, ka Latvijas valdība ir izstrādājusi datos balstītas nācijas konceptu, kura trīs pamatprincipi ir: brīva pieejamība publiskajiem datiem, sabiedrības izglītošana un iesaistīšana caur atvērtajiem datiem, un inovatīvu produktu izstrāde. Tajā skaitā - izmantojot publiskos pakalpojumus kā pilotpoligonu produktu aprobācijai. "Šim konceptam ir ļoti praktiska izpausme – ne vien Latvijā veidoti sumo cīņas roboti uzvar starptautiskās robotu cīņas sacensībās, bet arī jau šodien uz Latvijas ceļiem mākslīgā intelekta tehnoloģijas glābj cilvēku dzīvības un kiberdrošības risinājumi aizsargā valsts infrastruktūru," sacīja Ministru prezidents.

Tika norādīts, ka Latvija tiek saskatīta kā inovāciju pārneses un tehnoloģiju platforma Ziemeļeiropas reģionā, kurā ir izcila ekosistēma starpnozaru produktu tehnoloģiju un jaunuzņēmumu attīstībai. Latvijā ir izstrādāts modernākais jaunuzņēmumu ekosistēmas regulējums Eiropā. 2017. gadā darbību sāka Jaunuzņēmuma likums, kas nodefinē, kas ir jaunuzņēmums un nosaka tiem pielāgotu speciālu nodokļu režīmu. Tāpat Latvijai ir ļoti cieša sadarbība ar pasaules IT nozares līderiem. Šogad sadarbībā ar Microsoft tika atklāts centrs, kas veicinās izpēti un inovācijas IT jomā. Ar Japānu Latvijai jau ir pozitīvi sadarbības projekti – "ZABBIX" un "PINS.CO".

Dominējošais jaunuzņēmumu skaits Latvijā ir finanšu tehnoloģiju nozarē, kura ir piesaistījusi 80% no kopējā investīciju apjoma jaunuzņēmumos. Finanšu tehnoloģiju veiksmes stāsts ir, pateicoties tam, ka Latvija ir Baltijas reģiona finanšu centrs. Latvijā ir izveidota unikāla sinerģija starp tradicionālo finanšu sektoru un fintech jaunuzņēmumiem.

M. Kučinskis akcentēja, ka ar savu labi izglītoto darbaspēku finanšu un banku jomā, IT pieejamību un arī tiesisko atbalstu, Latvija spēcīgi piesaka sevi globālā tirgū finanšu tehnoloģiju jomā. "Saprotot jaunuzņēmumu potenciāli lielo pienesumu tautsaimniecībā, pastāvīgi strādājam pie jauniem risinājumiem, lai Latvija kļūtu par pirmo izvēli fintech uzņēmumu galvenās mītnes izvietošanai. Tas ir kļuvis vēl aktuālāks, sekojot līdzi Lielbritānijas izstāšanās no ES," tā M. Kučinskis.

Tāpat tika norādīts, ka Latvijā - Baltijas finanšu centrā un inovācijas pārneses un tehnoloģiju platformā, kas ir izcili savienota ar Ziemeļeiropas un NVS reģioniem, Japānas uzņēmēji ir laipni aicināti. "Latvijā ir ekosistēma, kur zinoši un inovētspējīgi cilvēki izstrādā konkurētspējīgus risinājumus globāliem tirgiem," piebilda Ministru prezidents.

M. Kučinska vizīte Tokijā norisinās no 5. līdz 9. decembrim. Tās laikā viņš tiekas ar Japānas premjerministru un valdības ministriem, kā arī ar Latvijas - Japānas parlamentārās sadarbības grupu biedriem. Tāpat Ministru prezidents piedalīsies abu valstu ekonomiskās sadarbības attīstībai veltītos forumos Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) un Tokijas Finanšu tehnoloģiju centrā (FINOLAB). Ministru prezidents tiksies ar vairāku Japānas biznesa asociāciju vadītājiem un vadošo uzņēmumu pārstāvjiem (tai skaitā ar All Nippon Airways (ANA), Mitsui & Co).

 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 
Informācijas statuss
Šī sadaļa ir platforma nepastarpinātai valsts iestāžu komunikācijai ar sabiedrību.

 • Par preses relīžu saturu atbild informācijas iesniedzējs. LV portāls publicē iesūtīto informāciju, to nerediģējot un nemainot.
 • Aicinām valsts pārvaldes iestādes paziņojumu iesūtīšanai izmantot e-pastu: pr@lv.lv
Lietotājiem der zināt.

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti