viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

M. Kučinskis: ir svarīgi iespējami ātri noslēgt Japānas – ES brīvās tirdzniecības līgumu


Ministru prezidenta birojs
07.12.2017
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 7. decembrī, Tokijā piedalījās Latvijas – Japānas ekonomisko attiecību veicināšanai veltītos biznesa forumos.

Tiekoties ar Japānas lielāko korporāciju pārstāvjiem Japānas Biznesa federācijas rīkotajā apaļā galda diskusijā, kā arī ar Japānas uzņēmēju organizācijas "Keizai Doyukai" prezidentu Keisuki Joko (Keisuke Yokoo) un dažādu tajā ietilpstošo kompāniju pārstāvjiem, M. Kučinskis uzsvēra lielu potenciālu abu valstu ekonomiskai sadarbībai, it īpaši transporta un loģistikas jomā. "Valdības uzdevums ir veidot pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi, bet konkrēti rezultāti ir atkarīgi no abu pušu kontaktiem un sadarbības spējām," sacīja M. Kučinskis. Tikšanās laikā tika uzsvērta nepieciešamība iespējami ātri noslēgt Japānas – ES brīvās tirdzniecības līgumu.

Japānas uzņēmēji tika informēti, ka šobrīd viens no Latvijas izaicinājumiem ir transporta un loģistikas piedāvājuma diversifikācija un jaunu tirgu piesaiste. Latvija piedāvā izmantot savas tranzīta iespējas pa sauszemes koridoru. Sadarbībā ar Krievijas pārvadātājiem jau šobrīd iespējams organizēt dzelzceļa pārvadājumus arī no Vladivostokas ostas. Kā Latvijas priekšrocība tika minēts augstais ostu, dzelzceļa un lidostas attīstības līmenis.

Tāpat Latvija ir ieinteresēta veidot stratēģisku sadarbību ar Japānas eksporta stūrakmeņiem, proti, autorūpniecības, rūpnieciskās mašīnbūves pārstāvjiem. Attiecībā uz Japānas kravu konsolidāciju un tālāku izplatīšanu tiek saskatītas ciešākas sadarbības iespējas kravu konsolidācijas centru izveidošanai Rīgas brīvostā, kur partnerībā ar Japānas komersantiem veidot kopprojektus.

Forumu laikā tika uzsvērta arī viedās specializācijas nozīme un attīstības iespējas šajā jomā. Šīs specializācijas jomas ir bioekonomika, biomedicīna, viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas, viedā enerģētika, IKT. Tādējādi tiek nodrošināta gan Latvijas ekonomikas transformācija, gan vienlaikus radīti globālajā tirgū pieprasīti produkti, risinājumi. Tāpat tika norādīts uz nepieciešamību sadarboties augstākās izglītības, kā arī zinātnes jomā, tādējādi veicinot jaunu produktu, jauno tehnoloģiju izstrādi.

Abos forumos piedalījās arī plaša uzņēmēju delegācija no Latvijas.

Latvija kā ES un OECD dalībvalsts ir Japānas sabiedrotais starptautiskajā arēnā. Ekonomikas izaugsmes jomā Latvija šogad ir starp ES un OECD valstu līderiem.

M. Kučinska vizīte Tokijā norisinās no 5. līdz 9. decembrim. Tās laikā viņš tiekas ar Japānas premjerministru un valdības ministriem, kā arī ar Latvijas - Japānas parlamentārās sadarbības grupu biedriem. Tāpat Ministru prezidents piedalīsies abu valstu ekonomiskās sadarbības attīstībai veltītos forumos Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) un Tokijas Finanšu tehnoloģiju centrā (FINOLAB). Ministru prezidents tiksies ar vairāku Japānas biznesa asociāciju vadītājiem un vadošo uzņēmumu pārstāvjiem (tai skaitā ar All Nippon Airways (ANA), Mitsui & Co).

 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 
Informācijas statuss
Šī sadaļa ir platforma nepastarpinātai valsts iestāžu komunikācijai ar sabiedrību.

 • Par preses relīžu saturu atbild informācijas iesniedzējs. LV portāls publicē iesūtīto informāciju, to nerediģējot un nemainot.
 • Aicinām valsts pārvaldes iestādes paziņojumu iesūtīšanai izmantot e-pastu: pr@lv.lv
Lietotājiem der zināt.

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti