viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Ārlietu ministrija sveic Vairu Vīķi-Freibergu 80. dzimšanas dienā


Ārlietu ministrija
01.12.2017
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Ārlietu ministrijas darbinieki sūta sirsnīgus sveicienus Vairai Vīķei-Freibergai 80. dzimšanas dienā. Mēs ar gandarījumu un lepnumu atceramies kopā nostrādāto V. Vīķes-Freibergas prezidentūras laiku (1999-2007), kad tika pieņemti daudzi Latvijas drošībai un labklājībai svarīgi lēmumi gan mūsu valstī, gan starptautiski.

Vaira Vīķe-Freiberga savus sarunu partnerus allaž ir spējusi uzrunāt tādā veidā, kas liek domāt un kopīgi meklēt risinājumus. Viņas tiešums, domas skaidrība, nepiekāpība, atjautība, elegance un Latvijas interešu aizstāvība neskaitāmos gadījumos ietekmēja citu valstu vadītājus un mainīja notikumu virzienu. Daudzi kolēģi Latvijas Ārlietu ministrijā un vēstniecībās ir piedzīvojuši spilgtus un neaizmirstamus mirkļus starptautiskos forumos, divpusējo tikšanos laikā, dažāda veida sanāksmēs, kur Vairas Vīķes-Freibergas personība, runas meistarība, šarms un neizsīkstoša apņēmība atstāja būtisku iespaidu uz sarunu gaitu un Latvijai svarīgām norisēm. Viņas klātbūtne vienmēr tika pamanīta un kalpoja mūsu valsts interesēm.

1999. gadā, kad Vaira Vīķe-Freiberga kļuva par Latvijas Valsts prezidenti, vēl nebija skaidrs, vai vispār un kad Latvija kļūs par Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti. Mums ir paveicies kopā ar Valsts prezidenti strādāt pie šo lēmumu sagatavošanas un piedzīvot mūsu valsts attīstībai un drošībai izšķirīgus mirkļus. Latvija kļuva par ES un NATO dalībvalsti 2004. gadā. Jau divus vēlāk, 2006. gadā, Rīgā notiek NATO samits.

2005. gadā ANO ģenerālsekretārs Kofi Annans, uzsākot ANO reformu procesu, lūdz Vairai Vīķei-Freibergai kļūt par viņa īpašo sūtni ANO reformu jautājumos. Vaira Vīķes-Freiberga 2006. gada jūnijā izpelnās īpašu godu, uzstājoties ar runu ASV Kongresa abām palātām. Viņa bieži uzdrīkstas pieņemt drosmīgus lēmumus. Viens no tādiem ir saistīts ar kandidēšanu uz ANO ģenerālsekretāra vietu 2006. gadā – Austrumeiropas grupa pirmo reizi ANO vēsturē izvirza savu kandidātu uz šo amatu un Vaira Vīķe-Freiberga ir pirmā sieviete, kas jebkad kandidējusi uz ANO ģenerālsekretāra vietu.

Mēdz teikt, ka V. Vīķe-Freiberga ir "uzlikusi Latviju uz pasaules kartes". Viņas prezidentūras laikā notiek daudzu pasaules valstu vadītāju un politiķu vizītes Latvijā, un mūsu Valsts prezidente dodas divpusējās un reģionālās vizītēs, piedalās starptautiskos forumos, top runas un raksti, sniegtas neskaitāmas intervijas. Vaira Vīķe-Freiberga nerimstoši skaidro Latvijas vēstures sarežģītos jautājumus, runā par Latvijas tautsaimniecības attīstību un mudina investēt Latvijas ekonomikā. Viņa iedvesmo un kļūst par paraugu sievietēm un jaunietēm daudzās pasaules valstīs. Prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas nopelnu saraksts ir iespaidīgs.

Vienlaikus viņa turpina aktīvi strādāt starptautiski un Latvijā arī pēc prezidentūras laika. Būdama vairāku starptautisku institūciju un organizāciju vadībā, piedaloties augsta līmeņa darba grupās, Vaira Vīķe-Freiberga turpina strādāt ar Latvijai un starptautiski nozīmīgiem jautājumiem. Viņas enerģija un ieguldījums ir apskaužams.

Lepojoties un domājot par Vairas Vīķes-Freibergas devumu Latvijas ārpolitikas un valsts attīstībā, augsti novērtējam viņas dzīvesbiedra Imanta Freiberga atbalstu.

Novēlam Vairai Vīķei-Freibergai veselību, dzīvesprieku, tuvinieku mīlestību, kā arī gribu strādāt savas tautas un labākas pasaules vārdā.

 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 
Informācijas statuss
Šī sadaļa ir platforma nepastarpinātai valsts iestāžu komunikācijai ar sabiedrību.

 • Par preses relīžu saturu atbild informācijas iesniedzējs. LV portāls publicē iesūtīto informāciju, to nerediģējot un nemainot.
 • Aicinām valsts pārvaldes iestādes paziņojumu iesūtīšanai izmantot e-pastu: pr@lv.lv
Lietotājiem der zināt.

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti