viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Ašeradens: Latvijai un Gruzijai ir plašas iespējas ekonomisko attiecību tālākai attīstīšanai un padziļināšanai


Ekonomikas ministrija
20.03.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Šā gada 17.martā Rīgā notika Latvijas – Gruzijas starpvaldību komisijas (SVK) ekonomiskās, rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos trešā sēde, kuras laikā pārrunāts līdz šim paveiktais Latvijas un Gruzijas ekonomiskajā sadarbībā, kā arī iespējas paplašināt abu valstu sadarbību vairākās jomās. No Latvijas puses sēdi vadīja Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, bet no Gruzijas puses – Gruzijas ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības ministrs Giorgijs Gakharija (Giorgi Gakharia).

"Latvijai un Gruzijai jau vēsturiski ir izveidojušās labas un draudzīgas attiecības. Lai arī abu valstu tirdzniecības apjomi un investīcijas pēdējo gadu laikā uzrāda pieaugošu tendenci, pastāv plašas iespējas ekonomisko attiecību tālākai attīstīšanai un padziļināšanai. Tādēļ mums aktīvi jāizmanto abu valstu ekonomiskais potenciāls divpusējās tirdzniecības un investīciju sadarbības paplašināšanai," sēdē uzsvēra A.Ašeradens.

Puses atzinīgi novērtēja līdz šim paveikto divpusējās sadarbības sekmēšanā. Kopš iepriekšējās SVK ir notikušas tūrisma, lauksaimniecības, transporta, izglītības, IKT, standartizācijas un metroloģijas, veselības aizsardzības un nodarbinātības ekspertu tikšanās pieredzes un informācijas apmaiņas nolūkos, organizējot dažādus kopīgus seminārus, piedaloties izstādēs, kā arī tiek īstenoti kopīgi projekti. Tā, piemēram, Latvija un Gruzija aktīvi sadarbojas jautājumos, kas ir saistīti ar konteinervilcienu "ZUBR" un šā gada janvārī puses atbalstīja nepieciešamību paplašināt tā maršrutu. Savukārt Latvijas Standartizācijas institūcija (LVS), īstenojot 2015.gada decembrī SVK 2.sēdes laikā noslēgto sadarbības memorandu, sadarbībā ar Lielbritānijas un Dānijas institūcijām tuvākajā laikā plāno realizēt divu gadu TWINNING projektu par atbalstu Gruzijas Nacionālajai standartizācijas un metroloģijas aģentūrai.

SVK laikā puses vienojās aktīvāk sekmēt sadarbību tādās jomās kā lauksaimniecība, pārtikas ražošana, transports un loģistika, tūrisms (tai skaitā, veselības), enerģētika, IKT, inovācijas un start-up, vides aizsardzība, tīrās tehnoloģijas, standartizācija, kā arī izglītība, zinātne, sports un jaunatnes lietas, kultūra, reģionālā sadarbība, t.sk. dalība abu valstu reģionālajos biznesa forumos, investīcijas u.c..

Lai sekmētu sadarbību uzņēmējdarbības un investīciju jomā, puses vienojās stiprināt sadarbību starp Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Gruzijas Uzņēmējdarbības attīstības aģentūru.

Papildu informācija par Latvijas un Gruzijas sadarbību:

2016.gadā Gruzija bija 54. lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris. Kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums pieauga par 2,9% un veidoja 29,7 milj. EUR (eksports: 22,6 milj. EUR, imports: 7,1 milj. EUR).

Nozīmīgākās Latvijas eksportpreces uz Gruziju ir pārtikas rūpniecības produkti (zivis, alkoholiskie dzērieni), ķīmiskās rūpniecības preces (medikamenti), mašīnas, mehānismi un elektriskās ierīces (elektriskās kontroles vai sadales iekārtas) u.c. Savukārt no Gruzijas Latvija importē pārtikas rūpniecības produktus un augu valsts produktus (svaigu vīnogu vīns, rieksti, garšvielas) utt.

2017.gada sākumā pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Gruzija  ierindojas 46. vietā ar kopējo investīciju apjomu 4,7 milj. EUR un 109 uzņēmumiem.

 

Elita Rubesa-Voravko
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa

 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 
Informācijas statuss
Šī sadaļa ir platforma nepastarpinātai valsts iestāžu komunikācijai ar sabiedrību.

 • Par preses relīžu saturu atbild informācijas iesniedzējs. LV portāls publicē iesūtīto informāciju, to nerediģējot un nemainot.
 • Aicinām valsts pārvaldes iestādes paziņojumu iesūtīšanai izmantot e-pastu: pr@lv.lv
Lietotājiem der zināt.

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti