DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2017
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

26. februārī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā nodarbība bērniem “No liniem līdz kreklam”

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: LNVM

Turpinot Latvijas Nacionālā vēstures muzeja aizsākto nodarbību ciklu ģimenēm ar jaunākā skolas vecuma bērniem izstādē “Versija – latvieši: 1896. gada latviešu etnogrāfiskā izstāde”, svētdien, 26. februārī, plkst. 12.00, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, notiks otrā nodarbība “No liniem līdz kreklam”.

Sākumā tās dalībnieki muzejpedagoģes Ilzes Miķelsones vadībā dosies nelielā ekskursijā, uzmanību pievēršot darinājumiem no lina. Savukārt muzeja pamatekspozīcijas daļā "Zemnieku tradicionālais dzīvesveids 19. gadsimtā", aplūkojot oriģinālos linu apstrādes rīkus un fotogrāfijas, varēs izsekot darbietilpīgajam un sarežģītajam ceļam no linu audzēšanas līdz linu kreklam.

Vēlāk bērni varēs minēt mīklas par liniem un tērpu darināšanu, sakārtot tautasdziesmu rindas pareizā secībā, ilustrēt latviešu tautas pasakas par vērpšanu un aušanu, kā arī pildīt uzdevumu lapas.

Nodarbības beigu daļā būs iespēja mācīties izšūt krustdūrienā, tāpēc izšūšanas interesenti aicināti ņemt līdzi šuveklim nepieciešamo – audumu, adatu un diegu.

Ieejas maksa – muzeja biļete vai muzeja ģimenes biļete (4 EUR neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita).

Iepriekš pieteikties uz nodarbību nav nepieciešams. Tās aptuvenais ilgums – 1,5-2 stundas.

Par ģimeni šo nodarbību kontekstā muzejs uzskata jaunāko klašu bērnus, kurus pavada pieaugušie (vecāki, radinieki, draugi).

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs rīko izglītojošas un izklaidējošas nodarbības ģimenēm ar bērniem, aicinot laiku pavadīt kultūrvēsturiskā vidē un izzinot kultūras vērtības. Detalizētāka informācija – www.lnvm.lv

 

Astrīda Burbicka, LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI