viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Ašeradens Konkurētspējas ministru sanāksmē pārrunās jaunuzņēmumu atbalsta jautājumus


Ekonomikas ministrija
17.02.2017
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Pirmdien, 20.februārī Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens piedalīsies Eiropas Savienības Konkurētspējas ministru padomes sanāksmē Briselē, Beļģijā, kuras laikā ministri diskutēs par jaunuzņēmumu atbalsta iniciatīvu, ieguldījumiem nemateriālajos aktīvos u.c. iekšējā tirgus un rūpniecības jautājumiem.

Eiropas Komisija 2016.gada novembrī nāca klajā ar iniciatīvu, paredzot atbalsta pasākumus jaunuzņēmumiem un strauji augošiem uzņēmumiem. Jaunuzņēmumu loma ES ekonomikā pēdējo gadu laikā ir būtiski pieaugusi, īpaši ņemot vērā, ka tie veicina ne vien konkurētspēju un inovācijas, bet arī nodrošina jaunas darba vietas un rada pievienoto vērtību. Sanāksmes laikā ministri pārrunās Komisijas identificētos šķēršļus sekmīgai jaunuzņēmumu izaugsmei, kā arī jau esošas un jaunas iniciatīvas, kas vērstas uz jaunu iespēju radīšanu jaunuzņēmumiem.

Kā zināms, 2016.gada nogalē Latvijā tika pieņemts Jaunuzņēmumu likums, kas paredz ar šo gadu uzsākt atbalsta sniegšanu jaunuzņēmumiem. Strauji augoši jaunuzņēmumi ir nozīmīgs jaunu darba vietu radīšanas un inovācijas avots un šiem uzņēmumiem ir būtiska nozīme Latvijas un Eiropas ekonomiskās izaugsmes, pievienotās vērtības un inovācijas sekmēšanā.

Jāatzīmē, ka jaunuzņēmumi Latvijā līdz šim jau ir spējuši piesaistīt vairāk kā 108 milj. EUR un to ekosistēmas pilnveide ir svarīgs solis tehnoloģiju un inovāciju vecināšanā, lai Latvija kļūtu par jaunuzņēmumu izvēli Nr.1 Baltijā.

Jaunuzņēmumu veiksmīgai attīstībai nepieciešams novērst birokrātiskus šķēršļus un vienkāršot administratīvās procedūras, kā arī ir jātiecas uz "tikai vienreiz" ("once only" - vienreiz iesniegta informācija ir pieejama un atkal izmantojama) principa ieviešanu dzīvē. Tāpat nepieciešams attīstīt principu "digitāls pēc noklusējuma" ("digital by default") publiskajā pārvaldē - katram valsts pakalpojumam primāri jābūt veidotam kā digitālam pakalpojumam. Šim principam ir jākļūst par normu arī ES līmenī.

ES līmeņa vienota jaunuzņēmumu izpratne definīcijas vai citā formātā paver iespēju mērķtiecīgi sniegt atbalstu jaunuzņēmumiem ar ES līmeņa instrumentiem.

Latvija atbalsta EK iniciatīvu veidot Jaunu prasmju programmu Eiropai, kas piedāvās visaptverošu pamatu nodarbinātības iespējām, ņemot vērā pieaugošo nepieciešamību darba tirgū pēc profesionāļiem un darbiniekiem ar digitālajām un papildu prasmēm. Tāpat arī atzinīgi vērtējama EK iecere veikt izmaiņas programmā "Apvārsnis2020" 2018.-2020.gada periodam, lai veicinātu atbalsta saņemšanu tieši strauji augošiem jaunuzņēmumiem.

Sanāksmes laikā ministri plāno pārrunāt aktuālo novērtējumu saistībā ar ieguldījumiem nemateriālajos aktīvos, kas raksturo uzņēmumu spēju uzlabot darba metodes un radīt inovatīvus produktus un ir viens no būtiskākajiem rādītājiem ekonomiskās izaugsmes un konkurētspējas veicināšanai. Pētījumi rāda, ka ieguldījumus nemateriālajos aktīvos ietekmē tādi faktori kā cilvēkresursu pieejamība, publiskās investīcijas pētniecībā un inovācijās, zinātnes un biznesa sasaiste, likumdošanas ietvars un finansējuma pieejamība.

Latvija aktīvi strādā pie izaicinājumiem inovāciju aktivitātes veicināšanai, kas iekļauj pasākumus gan tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai, sadarbības veicināšanai starp zinātniekiem un privāto sektoru, privātā sektora motivēšanā investēt pētniecībā un attīstībā, gan arī atbalsta sniegšanu inovatīvu un tehnoloģiski orientētu uzņēmumu attīstībai.

 

Elita Rubesa - Voravko
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa

 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 
Informācijas statuss
Šī sadaļa ir platforma nepastarpinātai valsts iestāžu komunikācijai ar sabiedrību.

 • Par preses relīžu saturu atbild informācijas iesniedzējs. LV portāls publicē iesūtīto informāciju, to nerediģējot un nemainot.
 • Aicinām valsts pārvaldes iestādes paziņojumu iesūtīšanai izmantot e-pastu: pr@lv.lv
Lietotājiem der zināt.

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti