viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Latvijas Būvniecības padome piedāvā nozarei pieņemamāku regulējumu galvenā būvdarbu veicēja atbildībai par nodokļu nomaksu


Ekonomikas ministrija
17.02.2017
Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +0
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0

Latvijas Būvniecības padome (turpmāk – Padome) š.g. 16. februāra sēdē uzsvēra, ka pilnībā atbalsta godprātīgu nodokļu nomaksu būvniecības nozarē un nepieciešamību cīnīties pret nelegālo vai daļēji slēpto nodarbinātību jeb tā dēvētajām aplokšņu algām. Padome uzskata, ka būvniecībā nodarbinātajiem nepieciešams nodrošināt minimālo sociālās aizsardzības līmeni, bet darbinieku interešu aizsardzībai jāievieš kompleksi risinājumi, primāri vēršoties pret augsto ēnu ekonomikas līmeni nozarē un tās pamatelementu – aplokšņu algām.

Izvērtējot Finanšu ministrijas piedāvātos grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām ģenerāluzņēmēja atbildības ieviešanai, Padome saskata vairākus riskus un uzskata, ka būvniecībā nodarbināto darbinieku sociālo aizsardzību var sasniegt ar mazāk birokrātisku procesu. Papildu Padome uzskata, ka pieņemtais regulējums ievērojami kavēs ģenerālvienošanās noslēgšanu.

Šā gada 16. februāra sēdē Padome atbalstīja vairāku būvniecības nozares organizāciju kopīgi ar Ekonomikas ministriju izstrādātos priekšlikumus grozījumiem likumā Par nodokļiem un nodevām, kuri paredz alternatīvu regulējumu galvenā būvdarbu veicēja atbildībai par tā piesaistīto apakšuzņēmēju valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. 

Priekšlikumi piedāvā vienkāršotu risinājumu, kas nosaka galvenā būvdarbu veicēja un atsevišķu būvdarbu veicēju atbildību, tiesības un pienākumus valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu nomaksā, pretēji sarežģītajam valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu iekasēšanas mehānismam, kas tika pieņemts ar 2016.gada  23.novembra likuma Par nodokļiem un nodevām grozījumiem.

Piedāvātais alternatīvais regulējums būs efektīvāks un vienkāršāks, tas nemainīs VSAOI aprēķināšanas un samaksas kārtību, veicinās laicīgu un regulāru VSAOI maksājumu veikšanu, kā arī neparedzēs papildu birokrātiskās procedūras ne uzņēmējiem, ne arī Valsts ieņēmumu dienestam.

Padome nolēma priekšlikumus iesniegt izvērtēšanai Finanšu ministrijai. Detalizētāk ar Padomes priekšlikumiem var iepazīties šeit.

Vienlaicīgi ar grozījumiem likumā Par nodokļiem un nodevām Padome rosina virzīt grozījumus Būvniecības likumā, paredzot elektroniskās darba laika uzskaites ieviešanu noteiktās kategorijas būvobjektos jau ar 2018. gada 1. janvāri.

Kā zināms, 2016. gada 31. maijā 12 lielākās būvniecības nozares organizācijas un Ministru prezidents, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs un finanšu ministre parakstīja sadarbības memorandu, kas ietver pasākumu kopumu nozares problēmu risināšanai un nozares attīstības veicināšanai. Kā svarīgākie īstenojamie pasākumi ēnu ekonomikas mazināšanai būvniecības nozarē minēti nozares ģenerālvienošanās noslēgšana par minimālajiem atalgojuma līmeņiem būvniecības profesijās, elektroniskās darba laika uzskaites un tipveida būvniecības līgumu ieviešana.

 

Elita Rubesa - Voravko
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa

 
  Ieteikt:  +0
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 
Informācijas statuss
Šī sadaļa ir platforma nepastarpinātai valsts iestāžu komunikācijai ar sabiedrību.

 • Par preses relīžu saturu atbild informācijas iesniedzējs. LV portāls publicē iesūtīto informāciju, to nerediģējot un nemainot.
 • Aicinām valsts pārvaldes iestādes paziņojumu iesūtīšanai izmantot e-pastu: pr@lv.lv
Lietotājiem der zināt.

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija izglītības_saturs Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interneta_pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika politika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība SAB sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti