viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Infografika: Narkotisko un psihotropo vielu kontrabanda


Linda Balode, LV portāls; Aiga Dambe, LV portāls
22.09.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +2
-0 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +2 -0

Lai gan sodi ir drastiski, katru gadu ārvalstīs aiztur dažus desmitus Latvijas valstspiederīgo, kuri ir pārvadājuši narkotikas. Arī Latvijā atklāj narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu. LV portāla infografikā – dati par Latvijā izņemto narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu un valstspiederīgajiem narkotiku kurjeriem.

Aizturēto Latvijas valstspiederīgo skaits ārzemēs par narkotiku pārvadāšanu ir salīdzinoši neliels un stabils. Lielākais pieaugums ir novērojams 2011. gadā, kad Latvija saņēma informāciju par 67 valstspiederīgajiem narkotiku kurjeriem (2016. gadā – 40 valstspiederīgie), lai arī patiesais skaits varētu būt lielāks, jo Latvija nesaņem informāciju par visiem gadījumiem. Pārvadātās narkotikas un aizturēšanas vietas var būt dažādas, taču galvenokārt tās ir Eiropas Savienības valstis, Krievija un Dienvidamerika.

Līdzīgi kā citur Eiropā, Latvijā aizvien biežāk izmanto arī pasta pakalpojumus narkotiku pārvadāšanai. Tie var būt gan nelieli sūtījumi personīgai lietošanai, gan lielapjoma sūtījumi ar mērķi narkotikas realizēt. Lielākoties šādā veidā pārvadā marihuānu un ekstazī. "Visticamāk, pasta sūtījumi ir cieši saistīti ar slēpto interneta programmu izmantošanu narkotiku iegādei," norāda Iekšlietu ministrijas (IeM) Nozares politikas departamenta Politikas izstrādes nodaļas vecākā referente Agnese Zīle-Veisberga.

Iemesli, kādēļ personas iesaistās nelegālajās darbībās, var būt dažādi un kompleksi, taču visbiežāk tie ir saistīti ar vēlmi vai nepieciešamību nopelnīt. Vienlaikus jāatzīmē, ka iesaistīšanās narkotiku kontrabandā ir cieši saistīta ar sociālekonomiskajiem apstākļiem. A. Zīle-Veisberga uzsver: "Taču nevar apgalvot, ka, uzlabojoties Latvijas sociālekonomiskajiem apstākļiem, cilvēki vairs nevēlēsies iesaistīties nelegālajā kontrabandā, jo, piemēram, arī labklājīgo G7 valstu pilsoņi tajā iesaistās."

Narkotiku kontrabanda un realizācija ir cieši saistīta ar pieprasījumu, proti, būs pieprasījums, būs arī piedāvājums. "Ir sarežģīti cīnīties ar kontrabandu, jo vienmēr ir kāds, kurš vēlas narkotikas iegādāties, tādēļ ir jāīsteno pasākumi gan narkotiku piedāvājuma (nelegālās aprites un kontrabandas mazināšana), gan pieprasījuma (piemēram, profilakse, ārstēšana un rehabilitācija) samazināšanai," skaidro A. Zīle-Veisberga, norādot, ka svarīgs aspekts ir arī starptautiskā sadarbība kontrabandas apkarošanā, jo rīcība tikai Latvijas nacionālajā mērogā būtiski situāciju neuzlabos.

LV portāla infografika sagatavota, pamatojoties uz VID muitas, Valsts policijas un IeM informācijas centra sniegtajiem datiem.

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'ārpolitika  'policija  'sods  

  Ieteikt:  +2
-0

 
KOMENTĀRI (0)
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKIE RAKSTI

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti