viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 
 
 
 

Infografika: Atalgojums vēlētām un Saeimā ieceltām amatpersonām  3


Inese Helmane, LV portāls; Aiga Dambe, LV portāls
14.03.2017

Palielināt | Samazināt
 
Ieteikt:   +4
-1 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +4 -1

Atlīdzību sabiedriskajā sektorā nosaka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums (Atlīdzības likums), kas ir spēkā kopš 2010. gada 1. janvāra.

Atlīdzības likuma 2. pantā norādītas valsts un pašvaldību institūciju amatpersonas, uz kurām šis likums attiecas. Tajā arī minēts daudzu augstāko vēlēto un Saeimas iecelto amatpersonu atalgojums.

Likuma 5. un 6. pantā norādīti amati, kuriem mēnešalgu nosaka saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā paziņojumā minēto valstī strādājošo aizpagājušā gada mēneša vidējo darba samaksu, kas noapaļota pilnos eiro, piemērojot likumā noteikto koeficientu. 2016. gadā šo koeficientu reizināja ar 765 eiro (2014. gada vidējā alga), bet šogad – ar 818 eiro (2015. gada vidējā alga). Līdz ar to vēlētām un Saeimā ieceltām amatpersonām mēnešalga mainās līdz ar vidējo darba samaksu valstī.

Visaugstākais koeficients ir noteikts Ministru prezidentam – 4,93 un ministriem – 4,68, bet vairāku institūciju vadītājiem – tiesībsargam, valsts kontrolierim un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai – ir vienāds – 4,05. Viszemākais koeficients, kā norādīts Atlīdzības likumā, ir Augstākās izglītības padomes loceklim – 0,22 un Centrālās zemes komisijas priekšsēdētājam — 0,80.

Viens no izņēmumiem ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) darbinieku atalgojums, kuru regulē Atlīdzības likuma 13. pants. Šo institūciju darbinieku mēnešalga nedrīkst pārsniegt Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicēto finanšu un apdrošināšanas jomā strādājošo aizpagājušā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēru, kas noapaļots pilnos eiro un kam piemērots koeficients 4,95.

Ir arī atsevišķas iestādes, kuru vadītājus apstiprina Saeima, bet kuru atalgojumu regulē atsevišķi likumi vai Ministru kabineta noteikumi. Piemēram, lai gan Latvijas Bankas prezidentu apstiprina Saeima, šīs iestādes darbību regulē likums "Par Latvijas Banku" un tā ir autonoma valsts iestāde.

Likuma "Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu" 1. pants nosaka, ka Valsts prezidenta atalgojumu un reprezentācijas izdevumus nosaka Saeima, pieņemot ikgadējo valsts budžetu. Papildus atalgojumam Valsts prezidents katru mēnesi saņem līdzekļus reprezentācijas izdevumiem 20% apmērā no mēneša atalgojuma.

Savukārt Atlīdzības likums nosaka, ka Ministru prezidenta un Saeimas priekšsēdētāja reprezentācijas izdevumi mēnesī nepārsniedz 95% un ministra reprezentācijas izdevumi mēnesī nepārsniedz 90% no gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktajiem Valsts prezidenta reprezentācijas izdevumiem mēnesī.

 
© "LV portāla" saturu aizsargā autortiesības.
Izlasi par iespējām to izmantot!
 
ATSLĒGVĀRDI:   'amatpersona  

  Ieteikt:  +4
-1

 
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
Lasīt komentārus (3)
 
 
VECĀKIE    JAUNĀKIE
 
1 Kopā: 3
 

es
Iesaka:  +2  -1

bāc, tā vidējā alga taču rodas no šīm uzpūstajām algām un tā tas būs bezgalīgi, ja nemainīs likumu!Izejiet ielās un pajautājiet kādiem 100 cilvēkiem, vai viņiem ir vidējā alga????

14.03.2017 13:51:27

es ar
Iesaka:  +0  -0

Par kādu vidējo var runāt? Deputāti pat neiznāk uz ielām kad notiek protestu akcijas,kur nu vēl kādam ko jautāt. Jāzog no mūsu nodokļiem cik var,kas zin cik ilgi vel sēdēs šajos krēslos.Var jau to Kaimiņu zākāt,bet viņš ir vienīgais kas pasaka tai aizmiglotai tautai patiesību-kur paliek mūsu nodokļi.

31.03.2017 23:29:37

xxx
Iesaka:  +0  -0

Un tur aiziet mūsu sūri nopelnītā aldziņa, liekēžu kabatās ,minimālo viņiem un nekādas atlaides.

01.04.2017 03:35:19

 
1 Kopā: 3
 
 

 VISVAIRĀK LASĪTIE

 
 
 

REKLĀMA

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti