viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 

 
1/1
 
Forumu organizēja žurnāls „Jurista Vārds”, un tas bija viens no vērienīgākajiem šī gada notikumiem tieslietu nozarē. Tajā diskusija tika veltīta iespējami plašam skatījumam uz Latvijas tiesiskās sistēmas perspektīvām mūsu valsts otrajā simtgadē.
Foto: Santa Sāmīte, Latvijas Vēstnesis
 
KOMENTĀRI (0)
Juristi diskutē par Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumiem 
LV portāls
FOTO FAKTS, 10.11.2017
Šodien par godu „Latvijas Vēstneša” specializētā žurnāla „Jurista Vārds” 1000. numuram norisinājās lasītāju un autoru forums „Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumi uz valsts otrās simtgades sliekšņa”.

Pasākumu ar uzrunu atklāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, un tajā piedalījās autoritatīvi un vadoši Latvijas tiesiskās sistēmas pārstāvji, tostarp amatpersonas.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā uzrunā uzsvēra, ka Latvijai ir nepieciešams godprātīgs un profesionāls juristu darbs, kas stiprina mūsu valsti un likuma varu. Tāpat viņš norādīja, ka juristiem ir īpaša atbildība par Latvijas valsti, un aicināja visus juristus ar savu darbu, profesionalitāti, darba ētiku, prasīgumu pret sevi un citiem sekmēt tiesiskumu un likuma varu.

„Svarīgi, lai juristu darbā dominētu Latvijas un sabiedrības kopējās intereses. Kompromisi ar tiesiskumu nav iespējami – tie tikai vājina likuma varu un Latviju.” Juridiskās domas žurnālu savā uzrunā uzteica LU rektors Indriķis Muižnieks: „Mēs visi zinām teicienu – iesākumā bija vārds. Ja tas ir jurista vārds, tad tas ir īpaši nozīmīgs vārds.” Dalībnieki ar sirsnīgiem aplausiem pauda atbalstu.

Žurnāla „Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte lasītāju klātienes foruma dalībniekiem sacīja: „Latvijas juristi ir atbildīgi Latvijas nākotnes priekšā. Mums katram ir jāuzdod sev jautājums: vai mums ir redzējums, kā jāattīstās tiesību sistēmai valsts nākamajā simtgadē?” Pasākuma pirmā diskusija bija par to, kāpēc ir nepieciešama tiesiskā un tiesu sistēma. Eksperti mēģināja atbildēt uz jautājumiem, kādi ir tiesu sistēmas mērķi un uzdevumi demokrātiskā sabiedrībā, cik efektīva ir Latvijas tiesu sistēma un kā to izmērīt, kādai būt ideālajai tiesu sistēmai Latvijā un vai tiesu varai ir citi uzdevumi, ne tikai tiesas spriešana.

Pasākuma turpinājumā norisinājās diskusija „Tiesiskā sistēma un tautsaimniecība: sabiedrotie vai pretinieki”. Šajā diskusijā pieaicinātie eksperti sprieda, vai normofīlija ir uzņēmējdarbības bieds un vai likumā noteiktība bremzē ekonomiku, kā arī par to, cik daudz var paļauties uz likuma piemērotāja godaprātu.

Pasākuma trešajā daļā tika diskutēts par to, vai digitālā revolūcija apdraud demokrātiju, cik drīz roboti aizstās juristus, kā arī eksperti sniedza viedokļus par IT iespējām jurista ikdienas darbā.

Ieteikt: +0  -0
 

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti