viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 
 

 
1/1
 
2015. gadā pret difteriju un stingumkrampjiem Latvijā bija vakcinējušies tikai 65,3% pieaugušo, pusaudži 14 gadu vecumā – 91%, bet bērni septiņu gadu vecumā – 97,4%.
Foto: Evija Trifanova, LETA
 
KOMENTĀRI (2)  
Difterija ir dzīvībai bīstama infekcijas slimība. Vakcinējies! 2
LV portāls
FOTO FAKTS, 04.01.2017
Pēdējo trīs gadu laikā Latvijā reģistrēts 51 difterijas saslimšanas gadījums, kas ir teju trešdaļa no visiem difterijas saslimšanas gadījumiem Eiropas Savienībā. Tāpēc šodien tiek sākta difterijas profilaksei veltīta kampaņa "Pasargāts, jo vakcinēts!".

Kā šodien preses konferencē norādīja Veselības ministrijas (VM) galvenais infektologs Uga Dumpis, lai difterijas infekcija neizplatītos tālāk, pret šo infekciju jābūt vakcinētam konkrētam pacientu skaitam. Tomēr Latvija ir vienīgā valsts ES, kur konstanti redzami slimības uzliesmojumi. U. Dumpis sacīja, ka vienīgais skaidrojums tam ir nepietiekamā vakcinācijas aptvere.

Veselības ministre Anda Čakša norādīja, ka tā ir nepieņemama situācija, jo vakcināciju pret šo slimību apmaksā valsts.

Lai informētu sabiedrību par šo saslimšanu un vakcinācijas nozīmību, Slimību profilakses un kontroles centrs līdz marta beigām organizēs informatīvu kampaņu. Tajā ar dažādu informācijas kanālu palīdzību plānots uzrunāt sabiedrību un ārstus, lai informētu par šo infekciju un tādējādi veicinātu vakcinēšanos.

Nozares speciālisti atgādina, ka difterija ir ļoti lipīga un dzīvībai bīstama infekcijas slimība, kas izplatās gaisa pilienu ceļā, no saslimšanas ar to var pasargāt tikai savlaicīga un regulāra vakcinācija. Latvijā vakcināciju pret difteriju veic divu, četru, sešu un 12 līdz 15 mēnešu vecumā, bet pēc tam – septiņu un 14 gadu vecumā.

Imunitāte nesaglabājas visu mūžu, tāpēc ik pēc 5–10 gadiem ir nepieciešams veikt revakcināciju. Difterijas vakcīna ir valsts apmaksāta un pieejama ģimenes ārstu praksēs vai ārsta norādītā vakcinācijas kabinetā.

Ieteikt: +0  -0
 
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
Lasīt komentārus (2)
 
 
VECĀKIE    JAUNĀKIE
 
1 Kopā: 2
 

Minka
Iesaka:  +0  -0

Ja vakcinētāji neraidītu prom tos vakcinēties gribētājus, kuri ieradušies bez ģimenes ārsta nosūtījuma, vakcinēto skaits varētu būt lielāks. Tiešām nesaprotu, kāpēc obligāti vajadzīgs nosūtījums, kas sarežģī procesu, ja reiz ir epidēmija un svarīgi vakcinēt pēc iespējas vairāk iedzīvotāju.

07.01.2017 16:26:26

Minka
Iesaka:  +0  -0

Ja vakcinētāji neraidītu prom tos vakcinēties gribētājus, kuri ieradušies bez ģimenes ārsta nosūtījuma, vakcinēto skaits varētu būt lielāks. Tiešām nesaprotu, kāpēc obligāti vajadzīgs nosūtījums, kas sarežģī procesu, ja reiz ir epidēmija un svarīgi vakcinēt pēc iespējas vairāk iedzīvotāju.

07.01.2017 16:26:31

 
1 Kopā: 2
 
 

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole diaspora mediācija Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti