E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 946
Lasīšanai: 3 minūtes

Bērna kopšanas pabalsts ir ienākums

Publicēts pirms 12 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. februārī, 2012
Kristīne Baumane

Labdien. Vai no 2012.gada bērna pabalsts 50Ls  tiek ņemts vērā, saņemot GMI pabalstu? Iepriekš to neņēma vērā. Un vai obligāti ir jāatstrādā tās 12 stundas, ko liek pašvaldība, tiem, kas saņem GMI pabalstu, un vai ar pašvaldību ir jāslēdz kādi līgumi, ja strādā tās 12 stundas? Turklāt ja vīrs strādā, bet es mājās audzinu 8 mēnešus un 3 gadus vecus bērnus.

A
atbild:
03. februārī, 2012
Lolita Lūse
LV portāls

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 5.pantā teikts, ka līdz 2011.gada 31.decembrim, novērtējot klienta materiālos resursus, par ienākumiem neuzskata bērna kopšanas pabalstu, kā arī pirmos 50 latus no vecāku pabalsta (un vēl citi likumā paredzēti gadījumi).

No 2012.gada 1.janvāra, novērtējot klienta materiālos resursus, ņem vērā ienākumus, kas veidojas pēc nodokļu samaksas un par ienākumiem neuzskata piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu, bērna invalīda kopšanas pabalstu, pabalstu invalīdam, kuram nepieciešama kopšana, pabalstu par asistenta izmantošanu, pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai invalīdam, kuram ir apgrūtināta pārvietošanās, pabalstu ar celiakiju slimam bērnam, pabalstus bērna piedzimšanas un personas nāves gadījumā, kā arī šajā likumā noteiktos pašvaldības sociālās palīdzības pabalstus.

Tas nozīmē, ka šogad vecāku pabalstu, bērna kopšanas pabalstu, ģimenes valsts pabalstu un bezdarbnieka stipendiju, izvērtējot klienta materiālo situāciju, ņem vērā, uzskatot to par ienākumu.

Savukārt par līdzdarbības pasākumiem katrā gadījumā klients vienojas ar pašvaldību, nevis pašvaldība liek kaut ko darīt. Ja vienojāties strādāt, tad tas arī jādara vai arī jāvienojas ar sociālo dienestu par citiem līdzdarbības pasākumiem.
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā teikts, ka sociālās palīdzības klientam ir pienākums aktīvi iesaistīties savas problēmas risināšanā, pildot līdzdarbības pienākumus, tajā skaitā piedaloties sociālās rehabilitācijas pasākumos darba un sociālo prasmju saglabāšanai, atjaunošanai un apgūšanai.

Tai pašā laikā likums paredz, ka pašvaldības sociālajam dienestam ir tiesības iesaistīt klientu tādos pasākumos, kas neizslēdz iespēju aprūpēt bērnu invalīdu vai pirmsskolas vecuma bērnu, vai citu apgādājamo, ja nav citas iespējas nodrošināt aprūpi, piedalīties rehabilitācijas pasākumos vai Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajos pasākumos, stāties darba tiesiskajās attiecībās vai gūt ienākumus no darba.

Ja Jūs neapmierina sociālā dienesta pieņemtais lēmums, varat to pārsūdzēt tādā kārtībā, kā tas norādīts lēmumā.
Papildu informācijai LV portāla skaidrojums:

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas