viss arhīvs
skaidrojumi
likumi praksē
Likumdošana
Norises
viedokļi
Intervijas
Komentāri
LV portāls jautā
Atklātās vēstules, paziņojumi
Amatpersonu runas
e-konsultācijas
latvijas vēstnesis
 
tiesību akti
 
oficiālie paziņojumi
likumi.lv
jurista vārds
IZVĒRSTI
SEKO MUMS!
 
Preses relīzes
 
 
Skaidrojumi
 
 
Viedokļi
 
 
Tiesību akti
 
 
Likumi praksē
 
 
E-konsultācijas
 
 
Lapas karte
 
 
RSS
 
 
Kontakti
 
 

Par e-konsultācijām

LV portāls palīdz atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: par valsts pakalpojumiem un tiesisko regulējumu Latvijā.

Noteikumi

Tēmu katalogs  

 
Nr. 14018
Pašvaldības: Mājoklis

Kā rīkoties apsaimniekotājam, ja augšējais dzīvoklis applūdina apakšējo (2)
 
 
 Drukāt
 Nosūtīt
 Ziņot redaktoram
 Komentēt
Iesaka:   +0 -0
Jautā: Jānis | 10.03.2018

Kā rīkoties mājas apsaimniekotājam, ja augšējais dzīvoklis applūdina apakšējo. Dzīvokļi privatizēti, un augšējā dzīvokļa īpašnieks ir ārzemnieks, bet viņa pilnvarotā persona nav sasniedzama, līdz ar to nav iespējams noskaidrot applūdināšanas cēloni, jo nevar iekļūt īpašumā. Iespējamie cēloņi var būt ūdens sūce no kādām caurulēm vai sniega kušana no ziemā netīrītām lodžijām.

Atbilde sniegta: 13.03.2018.
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Es ieteiktu meklēt iespēju sakontaktēties ar dzīvokļa īpašnieku. Slēdzot apsaimniekošanas līgumu, parasti tiek norādīti kontakti un uz norādīto adresi sūtītas attiecīgas vēstules. Vajadzētu pārliecināties, vai tecēšana nav iespējama no citām vietām, nevis no konkrētā dzīvokļa. Manā skatījumā, dzīvokli varētu atvērt, ja konstatējama avārijas situācija un tiek bojāts citas personas īpašums, tādā gadījumā arī pieaicinot lieciniekus. Savukārt pēc tam ir nepieciešams gādāt par dzīvokļa drošību.E-konsultācijai ir informatīvs raksturs.
 
PASTĀSTI CITIEM!
  Ieteikt:  +0
-0
Komentārā lūdzam izteikt Jūsu viedokli. Ja Jums ir neskaidrības par izskatīto tematu, jautājumiem izmantojiet sadaļu "E-konsultācijas".
 
 
drošības attēls
Pievienot
 
Pievienot komentāru / Lasīt komentārus (2)
 
 
VECĀKIE    JAUNĀKIE
 
1 Kopā: 2
 

Cilvēks no malas
Iesaka:  +1  -0

Šis jautājums laikam Latvijā likumdošanā nav normāli atrisināts. Interesanti, ko atbildēs portāls. Viens variants būtu sūdzēt dzīvokļa īpašnieku tiesā par zaudējumu nodarīšanu un/vai dzīvokļa īpašnieka pienākumu nepildīšanu. Tas, ka īpašnieks ārzemnieks un uz vietas nedzīvo, no atbildības neatbrīvo. Pēc likuma atbild īpašnieks. Problēma varētu būt pierādījumu fiksēšana, jo, netiekot dzīvoklī, nav iespējams pilnvērtīgi fiksēt, ka vainīgs tas dzīvoklis. Teorētiski Civilprocesa likums paredz tādu procedūru kā pierādījumu nodrošināšana. Taču, vai un kā to var izmantot Jūsu gadījumā, jākonsultējas būtu pie advokāta, kas gan ir samērā dārgs pakalpojums.

13.03.2018 14:09:54

Situācija
Iesaka:  +0  -0

Mana apakšējā dzīvokļa kaimiņiene par varītēm uzstāja, ka es esot nopludinājusi viņas dzīvokli un vēlējās, lai es par saviem līdzekļiem taisu remontu. Kad pieaicinātie speciālisti atklāja, ka tomēr vainīgs ir augšējais blakus dzīvoklis, kurā reti kāds uzturas, viņa tomēr nelikās mierā un zaudējumus vienalga gribēja piedzīt no manis. Grūti ar tādiem cilvēkiem, kas savu izdomājuši un uz to pastāv. Jā, kā izrādās, ne vienmēr vainīgs tieši tas par kuru domā.

15.03.2018 22:33:23

 
1 Kopā: 2
 
  JAUNĀKĀS ATBILDES  (12931)

E-konsultācijas (13043)

VISVAIRĀK LASĪTIE

TEMATISKĀS E-KONSULTĀCIJAS

REKLĀMA

NOZARU KATALOGS
ATVĒRT
Valsts pārvalde (185)Drošība (589)Ekonomika (1184)Finanses (1659)
 
Izglītība (439)Kultūra (68)Labklājība (4219)Pašvaldības (1234)
 
Politika (46)Satiksme (490)Tieslietas (4900)Veselība (350)
 
Vide (206)Eiropas Savienība (97)Ārlietas (5)
AIZVĒRT

SKAIDROJUMI. LIKUMI PRAKSĒ. DISKUSIJAS. ZINI SAVAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMUS!

Ceļvedis valsts informācijā. Specializēts portāls dialogam starp sabiedrību un valsti.
ATSLĒGVĀRDI:
 • VISI
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • Z
noma uzteikums izsole mediācija diaspora Runā_valsts izglītības_saturs medijpratība Saeimas_lēmumi Ministru_kabineta_lēmumi administratīvās_tiesības adopcija advokāti akcīzes_nodoklis amatpersona apdrošināšana apsaimniekošana arodbiedrības arodslimības atestāti,_diplomi atkarības attaisnotie_izdevumi atvaļinājums autoceļi,_ielas autortiesības autosatiksme aviosatiksme ārpolitika ārsti ātrie_kredīti bankas bāriņtiesa bezdarbs bērna_kopšanas_atvaļinājums bērna_kopšanas_pabalsts bērnudārzs bērnu_tiesības bibliotēka budžets būvatļauja būvnormatīvi būvvalde ceļošana civiltiesības CVK dabas_resursu_nodoklis darba_aizsardzība darba_līgums darba_samaksa dāvinājuma_līgums demogrāfija demokrātija diplomātija dome dzīvesveids dzīvesvietas_deklarēšana eksāmeni energoefektivitāte ES_finansējums ES_tiesību_normas e-veselība ēnu_ekonomika gājēji iedzīvotāju_ienākuma_nodoklis ierēdņi iesācējuzņēmumi ieslodzījuma_vietas Igaunija inovācijas integrācija interešu_izglītība e-pakalpojumi investīcijas īres_tiesības kadastrs kapsētas kiberdrošība klimats KNAB komunālie_pakalpojumi konkurence kopīpašums korupcija Krievija krimināltiesības Latvijas_Vēstnesis lauksaimniecība lauksaimniecības_dzīvnieki lauksaimniecības_zeme laulība laulības_šķiršana Lietuva mantojuma_tiesības maznodrošinātā_statuss mājdzīvnieki mediji medikamenti mežsaimniecība migrācija mikrouzņēmumu_nodoklis mobilās_ierīces muita mūžizglītība NATO nekustamā_īpašuma_nodoklis nodarbinātība notāri NVO partnerattiecības pasts patenti,_preču_zīmes paternitāte pārtika piesārņojums pievienotās_vērtības_nodoklis pirkuma_līgums policija poliklīnika prasības_pieteikums profesionālā_izglītība prokurori publiskie_iepirkumi reģionu_attīstība tehnoloģijas sabiedriskais_transports Satversme savvaļas_dzīvnieki skolēnu_brīvdienas skolotāji slimība slimības_lapa slimnīca sociālais_nodoklis sods sports statistika svētki taksometri tarifi terorisms tiesāšanās_izdevumi tiesības_internetā tiesības_uz_privāto_dzīvi tiesneši tiesu_izpildītāji tirdzniecība tūrisms ugunsdrošība uzņēmumu_ienākuma_nodoklis vadītāja_apliecība vakcinācija valsts_juridiskā_palīdzība valsts_nodevas vecāku_pabalsts vecāku_tiesības velosatiksme veselības_apdrošināšana vēlēšanas vērtspapīri vēstniecības vēsture zemesgrāmata zemes_īpašums zinātne
 


Latvijas Republikas oficiālais izdevējs
© VSIA "Latvijas Vēstnesis"

INFOGRAFIKA

+

PAR PORTĀLU

Redakcija

Konsultatīvā padome

Lietošanas noteikumi

Autortiesības

Reklāma

KONTAKTI

Bruņinieku 41,

Rīgā, LV-1011

Tālr.: 673-106-75

E-pasts: portals@lv.lv

Relīzēm: pr@lv.lv

PAR LATVIJAS VĒSTNESI

Klientu centrs

(Oficiālo paziņojumu iesniegšana)

Grāmatu e-veikals

Oficiālā izdevēja kontakti

Rekvizīti